Reklama

NAUKA I EDUKACJA

O kosmosie przy kawie: „Wszechświat w Twoim komputerze”

Autor. ESERO CNK

Biuro Edukacji Kosmicznej Centrum Nauki Kopernik zaprasza 20 lipca, w środę, o godzinie 18:00 na spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”. Uczestnicy porozmawiają o programach, aplikacjach, grach o tematyce kosmicznej, które można wykorzystać w pracy edukacyjnej.

Reklama

Organizator poinformował, że spotkanie odbędzie się w formie online, z zapisami internetowymi .

Reklama

Jak czytamy z ogłoszenia, uczestnicy spotkania:

 • porozmawiają o aplikacjach o tematyce kosmicznej, do wykorzystania w edukacji,
 • zrobią mini warsztaty z wykorzystaniem aplikacji,
 • porozmawiają o wybranych scenariuszach lekcji, opracowanych dla różnych poziomów edukacyjnych, w których jest  programowanie w kontekście kosmicznym:
  • na poziomie szkół ponadpodstawowych,
  • na poziomie szkół podstawowych,
 • podyskutują o kosmicznych konkursach dla dzieci i młodzieży,
 • zajmą się kosmicznymi aktywnościach dla edukatorek/ów.

CNK podaje, że na rynku jest coraz więcej aplikacji dla nauczycieli, które umożliwiają zwizualizowanie kosmosu w klasie. Dzięki nim można przedstawić zaćmienie Słońca w dowolnym punkcie na Ziemi, pokazać wirtualny układ planet, czy nim się przyjrzeć. Jak zaznaczono w komunikacie, istnieją też programy w których uczniowie i uczennice mogą pozyskiwać dane do analizy i przeprowadzenia projektów naukowych.

Reklama

Oprócz zagadnień z wykorzystania aplikacji i programów, ma zostać omówiona metodyka wprowadzania tematyki kosmicznej w edukację szkolną. Biuro ESERO w Koperniku zachęca, by sięgać po programy, aplikacje i gry o tematyce kosmicznej – do celów edukacyjnych są całkowicie bezpłatne.

Autor. CNK Kopernik

Źródło: ESERO CNK

Reklama

Komentarze

  Reklama