Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Oferta kursu od ARP „An introduction to space economics"

Autor. Polska Agencja Kosmiczna

17 lutego br. ruszy najnowszy kurs w ramach inicjatywy ARP Space Academy, tym razem koncentrujący się na biznesowych aspektach prowadzenia działalności kosmicznej. Program przygotowali eksperci z Centrum Studiów Kosmicznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Reklama

Jak czytamy w ogłoszeniu Agenci Rozwoju Przemysłu, kurs „An introduction to space economics" adresowany jest dla środowiska finansowego, funduszy VC, administracji publicznej, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, którzy chcą w szybki sposób pozyskać wiedzę o specyfice biznesu kosmicznego. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom podstaw wiedzy technicznej w prosty i zrozumiały sposób, bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy z zakresu fizyki czy chemii.

Reklama

Jednocześnie uczestnicy otrzymają niezbędne informacje na temat obowiązującego prawa w tej branży oraz ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej w sektorze kosmicznym. Szkolenie dostarczy także wiedzę o ekosystemie sektora kosmicznego – roli krajowej i Europejskiej Agencji Kosmicznej, polityce kosmicznej, instytucjach otoczenia biznesu. Na kursie nie zapomniano również o rzeczach najważniejszych, czyli o rynku kosmicznym, metodach finansowania, komercjalizacji i transferu technologii.

Czytaj też

W ogłoszeniu czytamy, że opisywany kurs trwa 80 godzin i realizowany będzie zdalnie (online) w trybie weekendowym (17.02-23.03). Dostępność szkolenia jest ograniczona - w ofercie przewidziano 25 miejsc. Koszt cyklu szkoleniowego wynosi 3000 PLN netto (3690 PLN brutto). Warunkiem udziału w kursie jest dokonanie całości opłaty zgodnie z załączonym regulaminem.

Reklama

Organizator zastrzegł sobie prawo do odwołania lub przesunięcia terminu rozpoczęcia szkolenia/kursu w sytuacji, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczebność grupy lub z innych ważnych powodów. Szczegółowe informacje na temat organizacji i bieżącej sytuacji ze szkoleniem można uzyskać bezpośrednio u organizatora - namiar do kontaktu podano na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Więcej informacji znajduje się na stronie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Kontakt: Paweł Pacek, Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. – mail: [email protected], kom. 501216190.

Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!