Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Ogłoszono wyniki Konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa PAK za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej

Ilustracja: Pixabay
Ilustracja: Pixabay

Polska Agencja Kosmiczna poinformowała, że Kapituła Konkursowa Nagrody Naukowej Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej przyznała nagrody za najlepsze studenckie prace dyplomowe z zakresu inżynierii kosmicznej.

Poniżej dostępna jest lista laureatów.

W kategorii prac inżynierskich:

  • Nagrodę I stopnia otrzymuje Pan Piotr Skoczylas za pracę pt.: „The Theseus engine A proposal for reliable and affordable suborbital propulsion system”, Politechnika Rzeszowska.
  • Nagrodę II stopnia otrzymuje Pan Tobiasz Bajek za pracę pt.: „Dynamika ruchu rakiety o sterowanym wektorze ciągu, w ujęciu równań Lagrange’a II rodzaju”, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
  • Nagrodę III stopnia otrzymuje Pan Karol Olszewski za pracę pt.: „Morska łączność bezpieczeństwa w systemie Inmarsat”, Uniwersytet Morski w Gdyni.

W kategorii prac magisterskich:

  • Nagrodę I stopnia otrzymuje Pan Michał Hałoń za pracę pt.: "Wykrywanie i rozpoznawanie znaczników na zawody robotów mobilnych European Rover Challenge", Politechnika Warszawska.
  • Nagrodę II stopnia otrzymuje Pan Marcin Kaczmarzyk za pracę pt.: "Ochrona radiologiczna w astronautyce", Uniwersytet Rzeszowski.
  • Nagrodę III stopnia otrzymuje Pani Luiza Leszkowska za pracę pt.: "Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X", Politechnika Gdańska.

W konkursie udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Celem Konkursu jest promowanie indywidualnych oraz zespołowych osiągnięć studentów polskich uczelni wyższych z zakresu inżynierii kosmicznej, prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej, prowadzenie działalności promocyjnej w dziedzinie użytkowania przestrzeni kosmicznej. Adresatami Konkursu są osoby, które w roku przyznania nagrody ukończyły studia I lub II stopnia w polskich uczelniach wyższych. Nagroda została przyznana po raz pierwszy za prace dyplomowe zrealizowane w roku akademickim 2017/2018. Będzie przyznawana corocznie po zakończeniu roku akademickiego za ukończone prace dyplomowe studiów I-go i II stopnia. Prace mogą być zgłaszane przez uczelnie wyższe oraz indywidualnie przez autorów prac, do dnia 30 października każdego roku.

Uczestnikiem Konkursu może być osoba, która w roku akademickim poprzedzającym przyznanie nagrody ukończyła studia wyższe I-go lub II-go stopnia oraz złożyła, otrzymując pozytywną ocenę, pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Do Konkursu mogą być również zgłaszane prace zbiorowe przygotowane przez kilku współautorów, z których każdy winien spełniać wymagania określone w regulaminie. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.

Termin oficjalnego wręczenia nagród zostanie podany w późniejszym czasie, o czym PAK powiadomi laureatów.

Źródło: PAK

Reklama

Komentarze

    Reklama