Reklama

NAUKA I EDUKACJA

PCI zaprasza na pierwsze stacjonarne spotkanie New Space Leaders

Autor. ESA

„Fazy projektu kosmicznego według standardów ECSS dla misji satelitarnych” to temat pierwszego stacjonarnego spotkania New Space Leaders. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 5 lipca o godz. 17:00 w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 6.

Reklama

Jak informuje organizator, NSPL jest serią spotkań inspiracyjnych adresowanych do młodych mieszkańców Podkarpacia uczniów szkół, studentów oraz naukowców zainteresowanych tematyką eksploracji przestrzeni kosmicznej i tworzeniem innowacyjnych rozwiązań.

Reklama
Poprzez te cykliczne spotkania chcemy kształtować kulturę „przestrzeni otwartej na innowacje” w obszarze rozwiązań dla sektora kosmicznego w Polsce. New Space Leaders to unikalny program PCI ProtoLab łączący w praktyce naukę z biznesem. Bardzo się cieszymy, że zaproszenie na nasze pierwsze kosmiczne spotkanie przyjął EXATEL, który podobnie jak PCI jest aktywny na forum Klastra Technologii Kosmicznych. Udział ekspertów z branży kosmicznej pozwoli nam na poznanie dobrych praktyk i standardów zarządzania projektami kosmicznymi w obszarze misji satelitarnych.
Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs Space Exploration
Reklama

Podczas spotkania zgromadzeni dyskutować będą nie tylko o zagadnieniach ściśle technologicznych, ponieważ poruszone zostaną także aspekty prawne, jak i naukowe. Organizaotrzy poinfomormowali także, że wydarzenie jest pierwszym z całej serii spotkań tego typu zaplanowanych na ten i kolejny rok.

Autor. PCI

Gośćmi specjalnymi najbliższego spotkania NSPL będą Rafał Magryś – Wiceprezes Zarządu EXATEL oraz Przewodniczący Rady Klastra Technologii Kosmicznych i Marek Krawczyk – Menadżer Programu Kosmicznego EXATEL.

Kosmonautyka jest jedną z wiodących specjalizacji w jakich rozwija się województwo podkarpackie. Program New Space Leaders pozwoli jego mieszkańcom poznać zagadnienia związane z tą dziedziną bezpośrednio od praktyków, osób pracujących i zarządzających przedsiębiorstwami z branży kosmicznej. Liczymy, że dzięki organizowanym przez nas spotkaniom nakreślimy właściwe kroki dla uczestników zainteresowanych rozwojem w obszarze kosmicznym lub zainspirujemy ich do związania swojej kariery zawodowej w tej branży.
Łukasz Bonarek, Dyrektor Zarządzający PCI ProtoLab

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Wszelkie informacje na temat spotkania oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie .

Źródło: Podkarpackie Centrum Innowacji

Reklama

Komentarze

    Reklama