Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Polskie Towarzystwo Rakietowe zaprasza na Festiwal Meteor 2018 [AKTUALIZACJA]

Ilustracja: rakiety.org.pl
Ilustracja: rakiety.org.pl

Polskie Towarzystwo Rakietowe zaprasza wszystkich miłośników modelarstwa rakietowego na Festiwal Meteor 2018, który odbędzie się na Pustyni Błędowskiej. 

Termin 1-2 września okazał się niemożliwy do zrealizowania z przyczyn proceduralnych. Najbliższy możliwy termin to 8-9 września. Wydarzenie jest też przeniesione w inne miejsce Pustyni Błędowskiej. Odbędzie się na wojskowej części pustyni od strony miejscowości Chechło.

W programie zaplanowane są starty w sobotę od 10:00 do 20:00, a wieczorem odbędzie się ognisko. W niedzielę loty przewidziano od 10:00 do 16:00.

W trakcie imprezy między innymi można:

  • Wystrzelić własną rakietę (pułap do 2300m)
  • Skorzystać z silników rakietowych PTR do rakiet dużej mocy.
  • Odbyć lot rakiety na licencję startową RDM.
  • Wypożyczyć elektronikę do rakiet, skorzystać z wyrzutni, zatankować N2O.

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

Uczestnicy imprezy posiadający ważną legitymację PTR są objęci grupowym ubezpieczeniem OC.

Więcej informacji na forum rakietowym.

Festiwal Meteor to dwudniowa impreza otwarta o charakterze pikniku modelarskiego. Organizowana corocznie przez PTR od 2011r. Jest największym wydarzeniem rakietowym w Polsce, podczas którego odbywa się około 100 startów rakiet. Jest okazją do spotkania i wymiany doświadczeń dla modelarzy z całej Polski a dla widzów do podziwiania startów i zadawania pytań konstruktorom.

Źródło: rakiety.org.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!