Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Program eksploracyjny ESA zaprasza polskich wykonawców. Warsztaty w MNiSW

Ilustracja: ESA/NASA/ATG Medialab [esa.int]
Ilustracja: ESA/NASA/ATG Medialab [esa.int]

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Europejska Agencja Kosmiczna zapraszają do udziału w warsztatach poświęconych programowi E3P, które odbędą się 5 lipca 2019 roku w siedzibie MNiSW przy ul. Hożej 20 w Warszawie.

E3P (ang. European Exploration Envelope Programme) to eksploracyjny program rozwojowy Europejskiej Agencji Kosmicznej, obejmujący przygotowanie lotów załogowych na niską orbitę okołoziemską i lotów w dalszą przestrzeń kosmiczną, a także doskonalenie robotyki kosmicznej umożliwiającej prowadzenie badań Marsa i Księżyca. Program posiada zarówno walor naukowy, jak i wpływa na rozwój innowacji technologicznych.

Obecnie trwa pierwszy etap programu. Decyzje dotyczące finansowania drugiego etapu zostaną podjęte podczas Rady Ministerialnej ESA, Space19+.

ESA i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizują specjalne warsztaty dotyczące warunków uczestnictwa w programie E3P. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych udziałem w E3P, przede wszystkim do przedsiębiorstw polskiego sektora kosmicznego oraz podmiotów badawczo-naukowych.

Spotkanie rozpocznie się 5 lipca 2019 roku o godz. 9.00 w siedzibie MNiSW przy ul. Hożej 20 w Warszawie. Warsztaty prowadzone będą przez przedstawicieli ESA. Partnerem wspierającym wydarzenia jest Polska Agencja Kosmiczna.

Aby zarejestrować swoje uczestnictwo w warsztatach, należy wysłać wiadomość na adres: [email protected] Rejestracja na wydarzenie będzie możliwa do 3 lipca 2019 roku.

Wstępna agenda dostępna jest pod tym linkiem.

Źródło: MNiSW

Reklama

Komentarze

    Reklama