Reklama

NAUKA I EDUKACJA

PW i ARP współorganizują szkolenie dla inżynierów kosmicznych

Ilustracja: Pixabay
Ilustracja: Pixabay

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wspólnie z Politechniką Warszawską organizuje szkolenie „Introducing to Space for Engineers”. Jego pierwsza część pn. „Cykl projektowy integracji satelity – faza 0/A/B „Satellite desing phases 0/A/B”” rozpocznie się już 11 maja. Szkolenie trwać będzie 94 godziny i zrealizowane zostanie w trybie weekendowym.

Szkolenie dedykowane jest inżynierom nie posiadającym doświadczenia w sektorze kosmicznym. Szkolenie jest pierwszym elementem dwuetapowego szkolenia zapewniającego pełną wiedzę na temat projektowania i integracji satelity. Kurs zapewni wprowadzenie podstawowych informacji o środowisku kosmicznym oraz przedstawi szczegółowo metody projektowania poszczególnych systemów satelitarnych w fazach zdefiniowanych przez europejską organizacje definiującą standardy na rzecz inżynierii kosmicznej ECSS (European Cooperation for Space Standardization).

Szczegóły dostępne na stronie ARP.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!