Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Satelitarny kurs dla inżynierów pod auspicjami ARP

Fot. ESA
Fot. ESA

Kurs Introduction to Space for Engineers: Satellite design phases C/D jest drugą częścią szkolenia zapewniającego pełną wiedzę na temat projektowania i integracji satelity. Jego zadaniem jest przedstawienie szczegółowo metod projektowania poszczególnych systemów satelitarnych w fazach zdefiniowanych przez europejską organizacje definiującą standardy na rzecz inżynierii kosmicznej- ECSS (European Cooperation for Space Standardization).

Kurs obejmuje dwie fazy:

  • Faza C: Projekt szczegółowy
  • Faza D: Produkcja, montaż i testowanie

Kurs prowadzony będzie w języku polskim, materiały szkoleniowe przygotowane zostaną w języku angielskim. Kurs dedykowany jest inżynierom, którzy posiadają średnie lub niewielkie doświadczenie w sektorze kosmicznym. Kurs ma charakter praktyczny i obejmować będzie szczegółowo projektowanie oraz produkcję, montaż i testowanie podsystemów satelity (fazy C/D).

Czas trwania kursu to 94 godziny podzielone na siedem części. Każdy z uczestników będzie realizował 82 godziny zajęć (6 godzin prowadzonych jest równolegle w trzech grupach tematycznych). Rozpoczęcie kursu 15 lutego 2019 roku. Zajęcia prowadzone w trybie weekendowym co dwa tygodnie. Wszystkie zajęcia oprócz wizyt studyjnych odbywać będą się w Instytucie Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej (IOE WAT). Natomiast „On-site Visits” związane z aspektami praktycznymi odpowiednio w Centrum Badań Kosmicznych PAN, Wojskowej Akademii Technicznej, firmie Creotech Instruments S.A., firmie VIGO System oraz w Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy.

Większość zajęć prowadzona będzie przez ekspertów CBK (68 godzin), pozostałe zajęcia prowadzić będą przedstawiciele przemysłu (12 godzin), WAT (8 godzin) oraz PAN (4 godziny).

Więcej szczegółów oraz informacja odnośnie zapisów dostępne są na stronie Agencji Rozwoju Przemysłu.

Źródło: ARP

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!