Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Seminarium astronomiczne CAMK PAN dla nauczycieli fizyki ze szkół ponadpodstawowych

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

XXVI Seminarium dla nauczycieli fizyki „Astronomia w szkołach ponadpodstawowych”, odbędzie się w dniach 20 - 22 września 2019. Organizatorem jest: Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika, PAN w Warszawie, przy wsparciu Polskiej Akademii Nauk.

Seminarium rozpocznie się w piątek, 20 września, o 16:00, a zakończy w niedzielę, 22 września około 16:00. W programie: wykłady znanych astronomów, pokazy nieba, informacja o międzynarodowych programach szkolnych amatorskich obserwacji, wystąpienia uczestników Seminarium.

Dnia 22 września uczestnicy Seminarium wezmą udział w Dniu Otwartym w Centrum Astronomicznym, organizowanym w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki. W ubiegłym roku w Seminarium brało udział 60 uczestników (w tym 55 spoza Warszawy).

Więcej szczegółów oraz link do formularza rejestracyjnego można znaleźć na stronie warszawskiego Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN.

Źródło: CAMK PAN

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!