Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Szansa dla „kosmicznych” studentów. Letnia szkoła w Austrii

Ilustracja: Pixabay
Ilustracja: Pixabay

Szkoła letnia w austriackim Alpbauch to miejsce, gdzie młodzi ludzie pod okiem naukowców i inżynierów z Europejskiej Agencji Kosmicznej projektują misje kosmiczne. Aplikować na tegoroczny kurs mogą osoby od drugiego roku studiów aż do świeżo upieczonych doktorów.

Tym razem tematem zajęć będzie misja dotycząca dostarczenia próbki z planetoidy na Ziemię.

Szkoła będzie trwać od 17 do 25 lipca 2018 roku i odbędzie się w tyrolskim miasteczku Alpbauch. Aplikować można do 31 marca 2018 roku. Warunkiem koniecznym złożenia aplikacji jest dostarczenie listu polecającego od zawodowego naukowca.

Dla dwójki najlepszych kandydatów z każdego kraju przewidziane są stypendia pokrywające większość wydatków w czasie szkoły letniej.

Więcej szczegółów można znaleźć pod tym adresem. W Polsce informacji na temat programu udziela dr Anna Łosiak z Instytutu Nauk Geologicznych PAN.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!