Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Szybkie Ścieżki NCBR. Coraz mniej czasu na zgłaszanie projektów

Fot. ESA [esa.int]
Fot. ESA [esa.int]

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odlicza dni, które pozostały do zakończenia naboru projektów w ramach dwóch szczególnych konkursów o finansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych – z zakresu technologii kosmicznych i technologii tworzyw sztucznych. Termin wyznaczony na składanie zgłoszeń upływa 15 listopada 2019 roku – zanim jednak to nastąpi, osoby zainteresowane mogą jeszcze skorzystać z konsultacji na temat udziału w konkursach podczas Dnia Otwartego organizowanego 6 listopada br. w siedzibie NCBR.

Konsultacje dotyczące udziału w konkursach Szybka Ścieżka przewidziano w ramach Dnia Otwartego, organizowanego 6 listopada br. w Punkcie Informacyjnym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przy ul. Nowogrodzkiej 47A w Warszawie. Przy tej okazji pracownicy Centrum zadeklarowali gotowość do świadczenia pomocy i odpowiadania na pytania wnioskodawców dotyczące aktualnych konkursów realizowanych w formule Szybka Ścieżka.

NCBR oferuje obsługę zainteresowanych zarówno na miejscu w swojej siedzibie, jak również zdalnie – telefonicznie (pod numerami 22 39 07 170, 22 39 07 191 lub 22 39 07 377) oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected]). Szersze informacje o sposobie organizacji Dnia Otwartego można uzyskać na stronie internetowej NCBR.

Do zakończenia naboru w Szybkich Ścieżkach dedykowanych rozwojowi technologii kosmicznych i tworzyw sztucznych pozostały już pojedyncze dni. Termin upływa w obu przypadkach 15 listopada 2019 roku.

Konkurs 5/1.1.1/2019 Szybka ścieżka „Technologie kosmiczne” organizowany jest w ramach Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. O wsparcie mogą nadal ubiegać się przedsięwzięcia, których efektem jest stworzenie i wprowadzenie na rynek nowego lub znacząco ulepszonego produktu, usługi bądź procesu.

Dofinansowanie w konkursie można uzyskać na realizację badań przemysłowych, prac rozwojowych (obowiązkowych w projekcie) oraz inicjatyw przedwdrożeniowych. Projekty mogą być realizowane we wszystkich województwach, na terytorium całego państwa. W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i ich konsorcja (również z jednostkami naukowymi). Liderem takiego konsorcjum musi być jednak przedsiębiorstwo.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!