Reklama

NAUKA I EDUKACJA

T-Tec 2021: konkurs branżowych innowacji z inicjatywy Telespazio i Leonardo

Ilustracja: Telespazio [telespazio.com]
Ilustracja: Telespazio [telespazio.com]

Spółka Telespazio i koncern Leonardo organizują międzynarodowy konkurs technologiczny #T-TeC 2021, którego zwieńczeniem będzie gala na targach Expo 2020 w Dubaju. Konkurs T-TeC jest skierowany do studentów i naukowców z całego świata w celu promowania innowacji wypracowanych w przemyśle kosmicznym z zaangażowaniem młodych pokoleń. Scenę tegorocznej edycji konkursu poświęconego przestrzeni kosmicznej będzie stanowić włoski pawilon na Expo 2020.

Począwszy od 1 lipca 2021 roku trwa trzecia edycja #T-TeC (Telespazio Technology Contest), Konkursu Technologii spółki Telespazio w ramach inicjatywy Open Innovation, która po raz pierwszy jest otwarta dla studentów i naukowców z uniwersytetów i wydziałów na całym świecie.

Firmy Telespazio i Leonardo deklarują, że ich celem jest promowanie poprzez #T-TeC innowacji technologicznych w sektorze kosmicznym wśród młodych pokoleń, zwiększanie wartości ich pomysłów i spostrzeżeń oraz tworzenie wraz z nimi wizji technologii, które będą wyznaczać naszą przyszłość. Edycja 2021 zbiega się z sześćdziesiątą rocznicą założenia Telespazio (powstałej w 1961 r.).

Inicjatywa #T-Tec jest jednym z działań promowanych przez koncern Leonardo w ramach Open Innovation - chodzi o dzielenie się innowacjami, zgodnie z długofalową wizją przedstawioną w planie strategicznym Be Tomorrow - Leonardo 2030.

W ramach konkursu #T-TeC 2021 zespoły studentów i naukowców będą rywalizować w czterech makro-tematach technologicznych o znaczeniu dla teraźniejszości i przyszłości sektora kosmicznego: "Badania przestrzeni kosmicznej", "Obsługa na orbicie", "Aplikacje i platformy geoinformacyjne" oraz "Świadomość sytuacyjna w przestrzeni kosmicznej i zarządzanie ruchem kosmicznym".

W skład zespołu sędziów wchodzą przedstawiciele Telespazio i Leonardo, eksperci branżowi oraz przedstawiciele wielu agencji kosmicznych, którzy wybiorą trzy zwycięskie zespoły, którym zostanie przyznana nagroda w wysokości 10 000 EUR (1. nagroda), 6 000 EUR (2. nagroda) i 4 000 EUR (3. nagroda). Zespół oceniający przyzna również cztery specjalne wyróżnienia, po jednym dla każdego makro-tematu w konkursie i oceni możliwość finansowania najbardziej obiecujących pomysłów poprzez umowy na badania lub współpracę roboczą.

W ramach tygodnia targów Expo 2020 w Dubaju poświęconego przestrzeni kosmicznej, uczestnicy konkursu będą mieli okazję kontaktować się z osobami w włoskim pawilonie w celu zadania pytań i uzyskania porady od zespołu ekspertów Leonardo i Telespazio, którzy z tej okazji spotkają się ze start-upami z Emiratów Arabskich i naukowcami uniwersyteckimi. Następnie #T-TeC będzie trwał do 14 listopada, czyli do końcowego dnia konkursu, a następnie w grudniu pawilon włoski na targach Expo 2020 w Dubaju stanie się miejscem ceremonii rozdania nagród.

Leonardo jest jednym ze sponsorów włoskiego pawilonu i weźmie udział w targach Expo 2020 w Dubaju, przedstawiając kilka przykładów technologii kosmicznej, w tym zegar atomowy i mechanizm wiertniczy, które zostaną wykorzystane w misji ESA ExoMars 2022.


image
Reklama - z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!