Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Warsztaty edukacyjne ESA dostępne dla polskich nauczycieli

Źródło zdjęcia: esero.kopernik.org.pl
Źródło zdjęcia: esero.kopernik.org.pl

Europejska Agencja Kosmiczna zaprasza do siebie nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych oraz średnich. Warsztaty odbywają się w dwóch terminach: 9-12 lipca oraz 3-6 października. Obie edycje mają ten sam program i odbywają się w Leiden, w Holandii.

Co jest w programie?

Warsztaty obejmują wykłady prowadzone przez kluczowych ekspertów kosmicznych oraz odwiedziny w ESTEC, największym w Europie ośrodku dedykowanym technologiom kosmicznym. Uczestnicy i uczestniczki wezmą także udział w sesjach szkoleniowych, pokazujących m. in. jak wykorzystać materiały ESA do przeprowadzenia ciekawych lekcji.

W roku 2019 przypada 50. rocznica pierwszego lądowania ludzi na Księżycu. Z tej okazji nauczyciele i nauczycielki będą mogli samodzielnie „zbadać” Księżyc i poznać plany jego dalszej eksploracji. Przyjrzą się również naszej planecie z perspektywy kosmosu i poznają najnowsze technologie kosmiczne.

Warsztaty to także wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktów z innymi entuzjastami oraz ekspertami i ekspertkami kosmicznymi z całej Europy.

Dla kogo?

Warsztaty organizowane są dla nauczycieli i nauczycielek przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, czyli z tzw. obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), pracujących w dowolnym państwie członkowskim ESA (w tym w Polsce).

Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim. Zgłaszający się, którzy nigdy wcześniej nie uczestniczyli w warsztatach ESA, mają pierwszeństwo.

Koszty

Udział w warsztatach jest bezpłatny. ESA organizuje i sponsoruje noclegi (4 noce), transport lokalny, lunch i napoje, a także jedną kolację towarzyską. Uczestnicy i uczestniczki sami pokrywają koszty podróży do i z Leiden oraz koszt wieczornych posiłków, z wyjątkiem kolacji towarzyskiej oferowanej przez ESA.

Do kiedy?

Termin przyjmowania zgłoszeń na oba warsztaty upływa 1 marca 2019 roku, o godzinie 09.00 czasu środkowoeuropejskiego. Wybrane osoby otrzymają informację zwrotną do dnia 18 marca 2019 r.

Więcej szczegółów oraz link do formularza aplikacyjnego można znaleźć na stronie ESERO Polska.

Źródło: esero.kopernik.org.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!