Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Wirtualny Dzień Otwarty krakowskiego AGH. Hasłem przewodnim - kosmos

Fot. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie [agh.edu.pl]
Fot. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie [agh.edu.pl]

Szesnaście wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprezentuje swoją ofertę kształcenia uczniom szkół średnich i tegorocznym maturzystom podczas Wirtualnego Dnia Otwartego. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest kosmos.

Jednostki AGH przedstawią zainteresowanym specyfikę kształcenia na danym wydziale oraz projekty realizowane w obrębie całej uczelni. O walorach studiowania w AGH i perspektywach pracy po skończeniu nauki opowiadać będą też aktualni studenci tej uczelni. Wirtualny Dzień Otwarty wystartuje 16 kwietnia o godz. 9:30.

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa Dzień Otwarty AGH już po raz drugi odbędzie się w formie zdalnej. Wcześniejsze edycje umożliwiały bezpośrednie spotkanie z wykładowcami i studentami uczelni oraz osiągnięciami i projektami prezentowanymi przez koła naukowe oraz studentów zrzeszonych w organizacjach, których działa w AGH aktualnie ponad 140. W tym roku te spotkania odbędą się w formule online.

Tegoroczny Dzień Otwarty podzielony będzie na trzy części:

  1. 9.30-11.30: prezentacja wydziałów oraz jednostek AGH.
    O swojej dzielności prócz wydziałów opowiedzą między innymi pracownicy Centrum Karier AGH, Miasteczka Studenckiego, Biblioteki Głównej czy Centrum Rekrutacji.
  2. 11.30-13.30 - uczestnicy wirtualnych spotkań będą mogli zajrzeć do laboratoriów, w których na co dzień realizowane są projekty, między innymi z branży kosmicznej.
  3. 13.30 - spotkania na wydziałach.

„Pomimo pandemii i ograniczeń z niej wynikających, uczelnia pracuje na pełnych obrotach. Prowadzimy badania naukowe i przede wszystkim cały czas intensywnie kształcimy naszych studentów” – podkreślił Prorektor ds. Kształcenia AGH, prof. Wojciech Łużny. „Część zajęć prowadzonych jest za pomocą nowoczesnych platform e-learningowych, ale zajęcia o charakterze praktycznym, zwłaszcza ćwiczenia laboratoryjne, odbywają się w naszych budynkach, z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych i pełną troską o bezpieczeństwo. Cały czas działają akademiki na Miasteczku Studenckim AGH” – wskazał.

W tym roku zainteresowani będą mogli zwiedzić wirtualnie pracownie i laboratoria oraz poznać proces rekrutacji. Tegorocznej edycji przyświeca hasło kosmosz którym łączą się kolejne nowe projekty naukowo-edukacyjne AGH w Krakowie. W zeszłym roku powołano do życia Centrum Technologii Kosmicznych, nową jednostkę naukowo-dydaktyczną, która będzie zajmować się między innymi rozwijaniem dotychczasowych badań i kształceniem w obszarze inżynierii kosmicznej. Dodatkowo, Akademia została niedawno częścią grupy europejskich uniwersytetów tworzących wspólnie inicjatywę Europejskiego Uniwersytetu Kosmicznego, zatwierdzoną przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+ w lipcu 2020 roku (uzyskała finansowanie na poziomie 5 mln EUR).

Wirtualny Dzień Otwarty będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych za pośrednictwem relacji prowadzonej na żywo w mediach społecznościowych Akademii oraz na stronie internetowej AGH.

Źródło: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie


image
Z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!