Reklama

NAUKA I EDUKACJA

World Space Week Wrocław 2020 przyciąga zdalnie

Ilustracja: World Space week Wrocław [worldspaceweek.pl]
Ilustracja: World Space week Wrocław [worldspaceweek.pl]

Tegoroczna odsłona World Space Week Wrocław i związane z nią wydarzenia organizowane są w formule zdalnej, z zachowaniem obowiązującego reżimu przeciwpandemicznego. Organizatorzy (stowarzyszenie WroSpace wraz z partnerami) podkreślają, że mimo konieczności rezygnacji ze stacjonarnego charakteru edycji, tegoroczny World Space Week Wrocław utrzymuje swój wysoki standard i nadal ma bardzo wiele do zaoferowania swoim uczestnikom. Jak zwykle, udział w powiązanych wydarzeniach jest bezpłatny.

Wydarzenia związane z World Space Week Wrocław 2020 rozpoczęły swój wstępny przebieg już 23 października, wobec toczącego się do 06 listopada 2020 roku Zrównoważonego Questingu Kosmicznego – czyli formy naukowo-rozrywkowego konkursu polegającego na wykonywaniu w określonym czasie ciągu wyzwań, w tym przypadku powiązanych z przedmiotem badań i technologii kosmicznych. Szczegółowe informacje na temat przebiegu ujęto na stronach internetowych: www.zagadkowy.pl/kosmos oraz www.worldspaceweek.pl. Warto zaznaczyć, że udział w rywalizacji wiąże się z możliwością zdobywania nagród.

Trzonem cyklu pozostanie także w tym roku jednak spacjalna konferencja popularnonaukowa, która obędzie się 7 listopada br. i będzie w tym czasie transmitowana na kanale YouTube oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Szczegóły dostępne są też na stronie wydarzenia.

W tym roku będzie okazja do wysłuchania prelekcji: prof. Krzysztofa Meissnera, Krzysztofa Kanawki, Leszka Orzechowskiego, Jędrzeja Kowalewskiego, Joanny Kuźmy oraz Gordona Wasilewskiego. Odbędzie się także debata „Edukacja w sektorze kosmicznym – kadry dla polskiego sektora kosmicznego” z udziałem cenionych polskich specjalistów w tym obszarze.

Dzień później, 8 listopada br. odbędzie się zdalny maraton warsztatów i kosmicznych spotkań z wieloma postaciami ze świata astronomii oraz technologii kosmicznych. Na poszczególne wydarzenia będą obowiązywały zapisy. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie inspirujących wystąpień i wielu okazji do zdobycia gadżetów czwartej edycji World Space Week Wrocław 2020.

Nie powinno zabraknąć również wydarzeń towarzyszących - wysłane zostaną dwa balony stratosferyczne, z czego jeden z transmisją na żywo z lotu, która będzie udostępniona w sieci. Drugi natomiast wystartuje na rzecz społeczności krótkofalowców, którzy od lat łączą swoją pasję z zainteresowaniem kosmosem i astronomią. Dla wszystkich będzie to także okazja  do przechwycenia obrazów za pomocą nieco historycznej, choć dla wielu wciąż zaskakującej metody transmisji – SSTV.

Ponadto organizatorzy przygotowali także trzecią edycję szkolenia dla nauczycieli pod nazwą „Kosmiczne Inspiracje”. Ta część odbędzie się w dniach 20-22 listopada 2020 roku - w tym roku całkowicie zdalnie. Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych i pomocy szkolnych do pracy.

Wydarzenia skupione wokół tegorocznej edycji World Space Week Wrocław współfinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Serwis Space24.pl jest jednym z partnerów medialnych organizowanej w tym roku wrocławskiej serii.

image
Ilustracja: World Space week Wrocław [worldspaceweek.pl]

 


image
Reklama - z oferty Sklepu Defence24.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!