Reklama

NAUKA I EDUKACJA

Zbliża się World Space Week Wrocław 2022

Autor. World Space Week Wrocław

W pierwszy weekend października we Wrocławiu odbędzie się World Space Week. W trakcie trwania wydarzenia odbędzie się szereg prelekcji, paneli dyskusyjnych, sesji aktywizujących dla uczestników, a także spotkań w kuluarach.

Reklama

Jak informuje organizator, World Space Week Wrocław to ogólnopolskie wydarzenie popularyzacyjno-edukacyjne kierowane do szerokiego grona odbiorców, odbywające  się we  Wrocławiu od  roku  2017. Trzy pierwsze edycje miały formułę stacjonarną, z udziałem max. 3 500 uczestników, dwie pozostałe hybrydową – zamkniętą, w których udział wzięło przeszło 10 000 uczestników.

Reklama

Szósta edycja World Space Week Wrocław zaplanowana na weekend 1 i 2 października br. w Concordia Design. Wydarzenie odbędzie się w stacjonarnej z elementami transmisji. W ciągu dwóch dni konferencji będzie szereg prelekcji, paneli dyskusyjnych, sesji aktywizujących dla uczestników, a także spotkań w kuluarach.

Celem konferencji jest ukazanie dorobku naukowo-technologicznego Polek i Polaków, inspirując tym samym młodych ludzi do podjęcia ścieżek kariery w obszarze nauk ścisłych i inżynieryjnych. Wydarzenia towarzyszące mają na celu wzmocnienie przekazu konferencji, a także szerzenie znaczenia i atrakcyjności nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Celem wydarzenia jest ponadto wsparcie procesu tworzenia kadry dla sektora naukowego i technologicznego, szczególnie dynamicznie rozwijającego się sektora kosmicznego w Polsce.

Reklama

Wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, pasjonatów, a także całych rodzin, oraz profesjonalistów. Wstęp wolny jest po wcześniejszej rejestracji: na konferencję, warsztaty dla podopiecznych lub na warsztaty dla studentów i profesjonalistów.

World Space Week Wrocław będzie składał się z wielu elementów, w tym konferencji popularnonaukowych, paneli dyskusyjnych z przestrzenią do rozmowy z publicznością. Ma być udostępniona strefa networkingowa, czyli przestrzeń integracyjna dla naukowców, inżynierów, specjalistów oraz młodych naukowców, studentów, czy uczniów. Sekwencyjnie na małej scenie będą występować reprezentanci instytutów naukowych, firm technologicznych oraz kół studenckich i naukowych drużyn szkolnych. W strefie tej odbędzie się ponadto szereg paneli dyskusyjnych, szkoleń i sesji mentorskich prowadzonych przez najwybitniejszych specjalistów w kraju.

Będzie także strefa rodzinna złożona ze stanowisk warsztatowych i pokazowych instytucji, kół studenckich, wydawnictw naukowych i popularnonaukowych, firm warsztatowych oraz NGO. W strefie tej dzieci i rodzice będą mogli odkrywać tajniki nauki, doświadczać i majsterkować. Będzie można także spotkać się z autorami popularnych książek dla dzieci i dorosłych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: dr Aleksandra Bukała (POLSA), dr. Olga Malinkiewicz (Saule Technologies), prof. Agnieszka Zalewska IFJ PAN (była przewodnicząca rady naukowej CERN) - online, prof. Sara Seager (MiT, NASA) - online, prof. Andrzej Dragan, dr Anna Fogtman (ESA), Katarzyna Malinowska (Akademia Leona Koźmińskiego), Wiktor Niedzicki, reprezentacja CBK PAN, dr Anna Chrobry i inni.

Autor. World Space Week

Źródło: World Space Week Wrocław

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!