Reklama

Europa

Niemiecki wywiad szpiegował OPEC, NASA i MFW

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

Jak informuje niemiecki Der Spiegel: niemiecki wywiad prowadził w ostatnich latach szeroko zakrojoną działalność wywiadowczą w głównych siedzibach organizacji międzynarodowych takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) czy Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). 

Federalna Służba Wywiadowcza (BND) szpiegowała rząd Izraela, ministerstwo spraw wewnętrznych Austrii, Belgii, brytyjskie ministerstwo obrony – poinformował niemiecki tygodnik Der Spiegel. Według gazety działalność wywiadowcza była prowadzona także w siedzibie OPEC, MFW, NASA i w siedzibie US Air Force. Ponadto BND otrzymywał informacje z Departamentu Stanu USA i pracowników ambasad krajów europejskich na terenie Stanów Zjednoczonych.

Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku okazało się, że niemiecki wywiad systematycznie szpieguje swoich sojuszników na całym świecie w tym m.in. USA, Polskę, Austrię i Chorwację. 

Zobacz także: Polska broni się przed ropą Daesh. Współpraca służb i koncernów 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!