Reklama

SATELITY

Nowa umowa dotycząca zobrazowań Ziemi dla rosyjskiej wyszukiwarki

Fot. Airbus Defence & Space
Fot. Airbus Defence & Space

Airbus Defence and Space podpisał 4-letnią umowę ze Scanex, rosyjską firmą specjalizującą się w obserwacji Ziemi, na dostęp do za pośrednictwem platformy One Atlas do optycznych zdjęć satelitarnych przedstawiających 180 milionów km² powierzchni Ziemi. Airbus i Scanex dostarczą zdjęcia satelitarne najpopularniejszej rosyjskiej wyszukiwarce Yandex.

Bezpośrednim beneficjentem umowy będzie Yandex, jedna z największych firm internetowych w Europie, która zarządza najpopularniejszą rosyjską wyszukiwarką. W jej portalu Yandex.Maps wykorzystywane są zdjęcia satelitarne zakupione od Scanex.

180 mln km2 danych One Atlas zostanie zintegrowanych z portalem Yandex.Maps, zapewniając dostęp do zdjęć satelitarnych SPOT o rozdzielczości 1,5 m w skali globalnej oraz do zdjęć satelitarnych Pléiades o rozdzielczości 0,5 m nad miastami. One Atlas to satelitarna mapa bazowa, która zapewnia dostęp do profesjonalnych zdjęć lądów Ziemi. Dostępna całodobowo w sieci i odświeżana w okresie 12-miesięcznym, platforma One Atlas zapewnia klientom łatwy i ekonomiczny dostęp do homogenicznych obrazów wysokiej jakości. Ta dostarczana strumieniowo mama bazowa upraszcza wymianę informacji między zespołami lub organizacjami partnerskimi, bez żadnych kompromisów pod względem bezpieczeństwa lub prywatności.

Czytaj też: One Atlas w chmurze Google

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!