Reklama

Komunikacja

Nowe narzędzie do morskiej komunikacji satelitarnej

  • Fot. Sgt. Kimberly Hackbarth, 4th SBCT, 2nd Inf. Div. Public Affairs Office, US Army
    Fot. Sgt. Kimberly Hackbarth, 4th SBCT, 2nd Inf. Div. Public Affairs Office, US Army

Airbus Defence and Space uruchamia nowe narzędzie o nazwie Portal360, mające służyć do łatwiejszego zarządzania morską komunikacją satelitarną. 

Airbus Defence and Space uruchamia nowe narzędzie o nazwie Portal360. Zdaniem firmy, dzięki temu rozwiązaniu partnerzy-dostawcy usług i klienci końcowi będą mogli lepiej zarządzać komunikacją satelitarną i cyfrowymi rozwiązaniami biznesowymi za pośrednictwem sieci, co ma pozwolić im oszczędzać czas i pieniądze. 

Portal360 wykorzystuje intuicyjny, zabezpieczony interfejs przeglądarkowy i oferuje „widok konsoli”, który natychmiast po zalogowaniu się dostarcza partnerom-dostawcom usług oraz klientom końcowym kluczowych informacji o subskrypcjach. System jest wyposażony w przyjazny dla tabletów interfejs oparty na HTML5, który można organizować według statku lub floty w różnych widokach, podczas gdy zaawansowane mechanizmy filtrowania i wyszukiwania ułatwiają optymalizowanie ustawień usługi. Portal360 zapewnia bezpośredni dostęp do różnych informacji, w tym do kont i subskrypcji, elektronicznych faktur oraz danych o wykorzystaniu usług, umożliwiając zarządzanie takimi usługami szerokopasmowej komunikacji satelitarnej, jak Sealink, Wavecall i Pharostar VSAT.

Wstępna wersja Portal360 łączy narzędzia XChange Manager, Mail Manager i VSAT Manager firmy Airbus Defence and Space oraz nowe funkcje w jedno internetowe rozwiązanie, które usprawniające zarządzanie usługami. Portal360 będzie regularnie rozbudowywany o nowe funkcje.

Mackay Communications ze Stanów Zjednoczonych jest pierwszym partnerem-dostawcą usług, który skorzystał z możliwości oznakowania rozwiązania Portal360 swoją marką. Mackay zapewni użytkownikom końcowym dostęp do wybranych danych w Portal360, co pomoże klientom w zarządzaniu i kontrolowaniu komunikacji oraz usług IT na pokładzie.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!