Reklama

Komunikacja

Nowe wyposażenie dla stacji naziemnych SES

Stacja naziemna SES Astra. Fot. SES
Stacja naziemna SES Astra. Fot. SES

Przedsiębiorstwo ETL Systems dostarczyło podstawowy hardware do obsługi stacji naziemnych i bramek do komunikacji z trzema nowymi satelitami we flocie luksemburskiego telekomu SES. Chodzi o urządzenia SES-14, SES-15 i SES-16.

Firma ETL Systems dostarczyła operatorowi satelitarnemu SES sprzęt niezbędny do obługi infrastruktury telekomunikacyjnej tego luksemburskiego przedsiębiorstwa. Chodzi o instrumenty radiowe dla sześciu bramek pasma Ka oraz dziewięciu bramek pasma Ku. Wyposażenie trafi do stacji naziemnych w USA, Australii i Brazylii.

W zestawach od ETL Systems dla SES znalazły się m. in. zaprojektowane pod kątem specyficznych wymagań luksemburskiej firmy przełączniki i 10-megahercowe rozgałęziacze.

SES ogłosił w 2015 roku plany pozyskania trzech nowych satelitów: SES 14, SES 15 i SES 16/GovSat. Producentami tych urządzeń są odpowiednio firmy Airbus Defence and Space, Boeing i Orbital ATK. SES-15 jest już na orbicie.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!