Reklama

Polska

Nowy kontrakt na dostawę wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM

Fot. Hertz Systems
Fot. Hertz Systems

W dniu 31 sierpnia 2017 roku Inspektorat Uzbrojenia oraz polski producent Hertz Systems Ltd sp. z o.o., w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego podpisały umowę na dostawę 1244 szt. wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM (platformowych).  Całkowita wartość Umowy wynosi 41.891.160,00 zł brutto. Umowę na dostawę odbiorników GPS z SAASM podpisali Zastępca Szefa Inspektoratu Uzbrojenia Paweł Mączka i Wiceprezes Zarządu Hertz Systems Ltd Urszula Szulewicz.

Wojskowy platformowy odbiornik GPS z modułem SAASM dostarcza niezbędne, dokładne i wiarygodne dane dla wojskowych urządzeń elektronicznych, w które są wyposażone platformy bojowe np. Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak. Odbiorniki GPS są zintegrowane z komputerem pokładowym, nawigacją inercyjną, radiostacją i innymi urządzeniami wymagającymi danych PVT takich jak: pozycja, prędkość, czas.

Zastosowanie wojskowych odbiorników nawigacji satelitarnej z modułem SAASM zwiększa dokładność wyznaczanych parametrów opisujących pozycję i czas oraz zwiększa odporność na celowe zakłócenia (jamming). Ponadto są one odporne na elektroniczne podszywanie się pod system GPS (spoofing).

Do tej pory Hertz Systems Ltd wyprodukował i dostarczył na uzbrojenie Sił Zbrojnych RP ponad 600 wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM, które funkcjonują między innymi na platformach: Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD Zdolna do Przerzutu Stacja Radiolokacyjna SOŁA, Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego LIWIEC, Wyrzutnia rakietowa Langusta WR-40, Samobieżna Armato-Haubica wz. 77T DANA, Niszczyciel Min Kormoran II.

Czytaj też: Polskie odbiorniki nawigacji satelitarnej w Siłach Zbrojnych

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!