Reklama

Strona główna

Nowy satelita telekomunikacyjny Telesat

Satelita telekomunikacyjny Telstar 12 VANTAGE, zbudowany przez Airbus Defence and Space dla międzynarodowego operatora satelitarnego Telesat, będzie gotowy do wystrzelenia na orbitę w dniu 24 listopada br. Sprzęt zapewni zwiększenie mocy nadawczej dla odbiorców w obu Amerykach oraz w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

Satelita telekomunikacyjny Telstar 12 VANTAGE, zbudowany przez Airbus Defence and Space dla międzynarodowego operatora satelitarnego Telesat, będzie gotowy do wystrzelenia na orbitę w dniu 24 listopada br. Sprzęt zapewni zwiększenie mocy nadawczej dla odbiorców w obu Amerykach oraz w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Na orbitę trafi dzięki japońskiej rakiecie nośnej H-IIA. 

Telstar 12 VANTAGE, zbudowany na bazie platformy Eurostar E3000, jest wyposażony w ponad 50 wzmacniaczy wysokiej mocy, które będą działać w pasmach Ku i Ka w czterech wiązkach regionalnych i ośmiu wiązkach punktowych. Najnowszy satelita Telesat, który ma działać na orbicie przez ponad 15 lat, będzie miał masę startową 4800 kg oraz zasilanie o mocy 11 kW.

Satelita będzie operował na pozycji 15°W na orbicie stacjonarnej i spełniał rosnące potrzeby użytkowników telewizyjnych, korporacyjnych i rządowych, obejmując zasięgiem obie Ameryki oraz region Europy i Bliskiego Wschodu (EMEA), a także strefy morskie w Europie, na Karaibach oraz południowym Atlantyku.

Czytaj więcej: Europejski satelita telekomunikacyjny dla Rosjan

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!