Reklama

Polska

Odwołanie generała Lecha Majewskiego ze stanowiska wiceprezesa ds. obronnych POLSA

generał broni pilot Wojska Polskiego w stanie spoczynku Lech Majewski, Fot. Sgt Araceli Alarcon, US Air Force/Wikipedia
generał broni pilot Wojska Polskiego w stanie spoczynku Lech Majewski, Fot. Sgt Araceli Alarcon, US Air Force/Wikipedia

Decyzją Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło generał Lech Majewski został z dniem 7 kwietnia 2016 r. odwołany ze stanowiska wiceprezesa ds. obronnych Polskiej Agencji Kosmicznej. Prezes Rady Ministrów powierzyła obowiązki wiceprezesa ds. obronnych POLSA pułkownikowi Piotrowi Suszyńskiemu.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Polskiej Agencji Kosmicznej prezes Agencji prof. Marek Banaszkiewicz napisał:

Generał Majewski został powołany na to stanowisko w lipcu 2015 r. Był odpowiedzialny za organizację działalności Departamentu Projektów Obronnych i Departamentu Wojskowych Technologii Satelitarnych Agencji i sprawnie ją nadzorował, czego efektem było m.in. ogłoszenie trzech studiów wykonalności projektów związanych z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej i technologii satelitarnych oraz zaangażowanie Agencji w prace związane z włączeniem Polski do Europejskiego Konsorcjum SST. Doceniamy jego zaangażowanie we wzmacnianie dobrych relacji Agencji z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji i z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz z organizacjami i instytucjami związanymi z obronnością i bezpieczeństwa państwa. Jesteśmy też wdzięczni za dobre reprezentowanie Agencji podczas ważnych wydarzeń polskiego sektora kosmicznego i w kontaktach międzynarodowych.

prezez POLSA, prof. Marek Banaszkiewicz

Zgodnie z decyzją premier Beaty Szydło nowym wiceprezesem ds. obronnych Polskiej Agencji Kosmicznej został dotychczasowy Szef Oddziału Rozpoznania Obrazowego i Zabezpieczenia Geograficznego Dowództwa Generalnego RSZ pułkownik Piotr Suszyński. 

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!