Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Orbital ATK dostarczy rakiety wspomagające dla rakiet Atlas V i Vulcan

Start rakiety Atlas V, fot. Kim Shiflett/NASA
Start rakiety Atlas V, fot. Kim Shiflett/NASA

Orital ATK dostarczy rakiety wspomagające na paliwo stałe dla rakiet nośnych Atlas V i Vulcan. Dostawy mają się rozpocząć w 2019 roku. 

Orital ATK dostarczy rakiety wspomagające na paliwo stałe dla rakiet Atlas V i planowanej rakiety nowej generacji Vulcan. Dwa podobne typy rakiet wspomagających dla tych dwóch systemów rakietowych mają być gotowe w 2019 roku, mniej więcej w tym samym czasie, w którym mają się zacząć pierwsze testy rakiety Vulcan. Nowa rakieta ma mieć możliwość podczepienia do sześciu rakiet wspomagających na paliwo stałe, co zapewni możliwość wynoszenia ładunków o większej masie niż największa odmiana Atlas V. Nowe silniki, opracowane w ramach tego programu, mają być także dostępne także dla dla ewentualnych innych systemów rakietowych.

Wartość i inne szczegóły umowy dotyczącej długoterminowej współpracy strategicznej pomiędzy Orbital ATK a United Launch Alliance (ULA), czyli spółką zajmująca się wynoszeniem ładunków w przestrzeń kosmiczną, nie zostały ujawnione.

Orbital ATK ma już bogate doświadczenie we współpracy z United Launch Alliance. Firma wytwarza rakiety wspomagające dla rakiet Delta IV, a także produkuje struktury kompozytowe, zbiorniki na paliwo oraz elementy silników w programie SLS. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!