Reklama

Polska

PAS 17: Mielec, Rzeszów i Polska Agencja Kosmiczna wspierają przedsiębiorców

  • Polskie stoisko na Paris Air Show 2017, Fot. A.Hładij/Defence24.pl

Podczas targów Paris Air Show 2017 trudno było natrafić na ślady obecności polskich firm. Jednym z nielicznych wyjątków było niewielkie stoisko, które w jednej z hal wystawiły wspólnie samorządy Rzeszowa i Mielca oraz Polska Agencja Kosmiczna. Umożliwiło ono promocję polskiego przemysłu, a także stało się miejscem spotkań i rozmów biznesowych kilkudziesięciu przedsiębiorców z sektora lotniczego i kosmicznego. 

Na potrzeby odbycia spotkań i prowadzenia rozmów z polskiego stoiska skorzystało kilkudziesięciu przedsiębiorców z klastra „Dolina Lotnicza” oraz zrzeszonych w Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Na paryskich targach obecnych było ponad 20 podmiotów z klastra „Dolina Lotnicza”, takich jak m.in.: PZL Mielec, Safran Transmission Polska, Ultratech, El-Automatyka, Thoni Alutec, Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego, Waldrex, Dioxid, Adamet-Niemet, Poltra, TW Metals, MB Aerospace czy GF Machining Solutions oraz 4 firmy zrzeszone w Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego: GMV Innovating Solutions, N7 Mobile, SENER Polska i ITTI.

Na stoisku były dostępne wydawnictwa informacyjne o polskim sektorze kosmicznym oraz materiały promocyjne krajowych firm, a reprezentanci gospodarzy - samorządów Rzeszowa i Mielca oraz Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiadali na pytania targowych gości. Zostały też zorganizowane dwa wydarzenia specjalne: koktajl Doliny Lotniczej podsumowujący efekty jej dziesięcioletniej współpracy z Miastem Rzeszowem, który miał miejsce pierwszego dnia imprezy oraz koktajl zorganizowany przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego w drugim dniu targowym.

Przekładnia dla silnika LEAP 1A firmy Safran, Fot. A.Hładij/Defence24.pl

Wśród prezentowanych produktów polskiego sektora lotniczego na stoisku można było znaleźć m.in. model produkowanego przez PZL-Mielec samolotu M28 Skytruck oraz nowej generacji przekładnia dla silnika odrzutowego LEAP 1A, który będzie stosowany w wąskokadłubowych samolotach pasażerskich z rodziny Airbus 320neo. Element jest wytwarzany w zakładach francuskiej firmy Safran w Dolinie Lotniczej. 

Czytaj też: Samolot z Mielca leci na podbój Ameryki Południowej [Defence24.pl TV]

Jak informuje Polska Agencja Kosmiczna jej pracownicy spotkali się w Paryżu z reprezentantami międzynarodowych firm i organizacji sektora kosmicznego, w tym uczestniczyli w śniadaniu networkingowym z firmami belgijskimi należącymi do klastra Skywin, zorganizowanym przez ambasadę belgijską w Polsce. 

PAK/AH

 

Reklama

Komentarze

    Reklama