Reklama

Polska

Piąta edycja programu usług doradczych dla biznesu Polskiej Agencji Kosmicznej

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

Startuje ostatnia tegoroczna odsłona programu Polskiej Agencji Kosmicznej „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego”. Celem programu jest ułatwienie przedsiębiorcom startu w konkursach organizowanych przez ESA, szczególnie w Polish Industry Incentive Scheme.

Wnioski o udział w programie doradczym Polskiej Agencji Kosmicznej można składać od 1 września do 31 października 2016 roku, a spotkania konsultacyjne potrwają do 30 listopada 2016 r. Będzie to ostatnia w tym roku edycja programu. 

W ramach programu „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego” Polska Agencja Kosmiczna przeprowadza bezpłatne konsultacje eksperckie dla polskich firm. Dotyczą one oceny technologii w kontekście planów i zamierzeń technologicznych ESA, rozwoju technologii generycznych definiowanych przez ESA oraz zagadnień formalnych, prawnych i zasad finansowania związanych z przygotowaniem aplikacji konkursowej wniosku do ESA.

Program jest adresowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się opracowaniem i/lub wdrażaniem innowacji technologicznych dla przemysłu kosmicznego, opracowywaniem nowych produktów wykorzystujących techniki satelitarne, jak również dla firm z sektora zaawansowanych technologii, które planują rozszerzyć działalność na kosmiczny rynek zbytu.

Wspieranie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw z sektora kosmicznego oraz zachęcenie firm z branż technologicznych i IT do zaangażowania w przemysł kosmiczny jest jednym z zadań Polskiej Agencji Kosmicznej. W 100 godzinach bezpłatnych konsultacji Polskiej Agencji Kosmicznej w ramach programu „Usługi doradcze dla polskiego przemysłu kosmicznego” do tej pory wzięły udział takie firmy jak: Blue Dot Solutions sp. z o.o., Bowman Dynamics Damian Kaniewski, Centrum Naukowo – Przemysłowe ICT S.A., GeniCore Sp. z o.o., Newind sp. z o.o., Ultratech sp. z o.o., Linetech Sp. z o.o. oraz PnP Systems Sp. z o.o. .

Pełen regulamin programu i dokumenty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Agencji Kosmicznej

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!