Reklama

Komunikacja

TTcomm dostarczy przenośny terminal satelitarny SHF dla Inspektoratu Uzbrojenia

Fot. TTcomm
Fot. TTcomm

W pierwszym kwartale 2016 r. Inspektorat Uzbrojenia ogłosił przetarg na dostawę terminala satelitarnego SHF szczebla taktycznego w wersji przenośnej. Postępowanie trwało ponad dwa lata. Ostatecznie na wykonawcę przedmiotowego zamówienia publicznego wybrane zostało przedsiębiorstwo TTcomm z Warszawy.

Ogłoszenie o zamówieniu nr IU/219/V-16/ZO/NZO/DOS/SS/2016 na dostawę terminala satelitarnego pojawiło się na stronach internetowych Inspektoratu Uzbrojenia (IU) 26 lutego 2016 r. Podmioty zainteresowane realizacją kontraktu miały czas na składanie ofert do 26 kwietnia 2016 r. Każdy z oferentów był zobowiązany wpłacić wadium w wysokości 600 tys. PLN na cały okres związania ofertą.

W przypadku mobilnego terminala satelitarnego akronim SHF oznacza urządzenie pracujące w zakresie częstotliwości 3-30 GHz (Super High Frequency). Potencjalnych wykonawców uprzedzano w treści ogłoszenia, że „Terminal będzie podlegać testom Sprzętu Wojskowego, o których mowa w decyzji Nr 72/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie pozyskiwania sprzętu wojskowego i usług dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”. Obok samej dostawy hardware’u zamówienie obejmowało swą treścią również dostarczenie niezbędnego wyposażenia oraz „przeprowadzenie szkoleń użytkowników, instruktorów, personelu technicznego”.

Po okresie ponad 24 miesięcy od rozpoczęcia procedury na witrynie IU pojawiło się 11 lipca br. obwieszczenie o wyborze w postępowaniu nr IU/219/V-16/ZO/NZO/DOS/SS/2016 najkorzystniejszej oferty. Zwyciężyła firma TTcomm S.A. z siedzibą w Warszawie.

TTcomm zdobył ogółem 90,5 pkt. na 100 możliwych do zdobycia. Jeśli chodzi o wagi poszczególnych kryteriów to 80 możliwych do zdobycia punktów przypadało na cenę, 16 na parametry techniczne i 4 na warunki gwarancji. Zwycięska spółka uzyskała w tych kategoriach odpowiednio 80; 8,5 oraz 2 punkty.

W przetargu na terminal TTcomm zaproponował produkt polski, wykonany przez firmę Giss Sp. z o.o.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!