Reklama

Obserwacja Ziemi

Dane EO Airbusa dostępne niemal w czasie rzeczywistym. Ultraszybka transmisja zdjęć dzięki stacji naziemnej KSAT

Artystyczna wizja satelitów TerraSAR-X i TanDEM-X. Ilustracja: Airbus Defence & Space
Artystyczna wizja satelitów TerraSAR-X i TanDEM-X. Ilustracja: Airbus Defence & Space

Pragnąc wesprzeć służby kryzysowe w różnych zakątkach świata, wraz z mającym działać non-stop systemem 24/7 Emergency Image Delivery Service, koncern Airbus udostępnił możliwość korzystania z transmitowanych z bardzo niewielkim opóźnieniem zdjęć satelitarnych. Filarem tej usługi jest położona na norweskim archipelagu Svalbard polarna stacja naziemna KSAT (Kongsberg Satellite Services), otrzymująca obecnie obrazy wykonywane z dowolnego miejsca na orbicie przez konstelacje satelitów optycznych Pléiades i SPOT, a następnie udostępniająca je do błyskawicznego pobrania odbiorcom na całym świecie.

Poza niezwykle aktualnym materiałem satelitarnym, ta całodobowo działająca usługa daje klientom natychmiastowy, łatwy, bezpośredni i nieograniczony porą doby dostęp do dedykowanego zespołu specjalistów od technologii satelitarnych, gotowych służyć wiedzą i pomocą w nagłych sytuacjach.

W obliczu kryzysu czas jest na wagę złota. Dzięki oferowanej przez nas całodobowo usłudze jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom i partnerom krytycznie ważne dla nich obrazy satelitarne przeciętnie w ciągu dwóch godzin od wykonania, co pozwala im jeszcze sprawniej reagować na sytuacje nadzwyczajne.

François Lombard, szef pionu Intelligence Business w Airbus Defence and Space

Realizowana dzięki najnowszym technologiom natychmiastowego przetwarzania i transmisji danych usługa 24/7 Emergency Image Delivery Service powstała z myślą o konkretnych wymaganiach jej użytkowników, stawiających czoła nieplanowanym zdarzeniom, kryzysom geopolitycznym, kataklizmom naturalnym i klęskom powodowanym przez człowieka. Dzięki uruchomionej przez Airbus usłudze zyskują oni szybki dostęp do aktualnych i dokładnych zdjęć satelitarnych, a tym samym – możliwość oszacowania szkód i ograniczenia do minimum ich wpływu na osoby znajdujące się w dotkniętym rejonie. Usługa gwarantuje przyspieszony dostęp do danych z całego świata dzięki najwyższemu priorytetowi rezerwacji zasobów satelitarnych, w tym satelitów o szerokim pasie obrazowania SPOT oraz wyróżniających się bardzo wysoką rozdzielczością satelitów konstelacji Pléiades. Jej zaletą jest także jej elastyczność, pozwalająca na wprowadzanie w ostatniej chwili modyfikacji zapytań, a nawet ich anulowanie.

Proponując klientom wyższy poziom wydajności i funkcjonalności, Airbus konsekwentnie zwiększa swoje możliwości w zakresie szybkiego dostarczania dokładnych obrazów satelitarnych przy użyciu konstelacji posiadanych satelitów optycznych Pléiades i SPOT 6/7, konstelacji DMC oraz satelitów do obserwacji radarowych TerraSAR-X i TanDEM-X.

Komentarze