Reklama

Obserwacja Ziemi

ICEYE wchodzi do Korei Południowej

Zobrazowanie Seulu pozyskane z wykorzystaniem satelity ICEYE-X2. Fot. ICEYE
Zobrazowanie Seulu pozyskane z wykorzystaniem satelity ICEYE-X2. Fot. ICEYE

Dnia 15 maja br. firma ICEYE poinformowała, że rozpoczyna współpracę z przedsiębiorstwem Asia Pacific Satellite Inc. (APSI) z siedzibą w Seulu, stolicy Korei Południowej. Oba podmioty podpisały w tej sprawie Memorandum of Understanding – MoU.

Celem współpracy jest wsparcie rozwoju i wprowadzenie na wyższy poziom południowokoreańskiego rynku New Space. Chodzi o zapewnienie temu krajowi dostępu do zobrazowań radarowych, dostarczanych przez satelity ICEYE. Z danych tych będzie korzystać zarówno tamtejszy rząd, jak i firmy prywatne.

W ramach współpracy APSI będzie dystrybuować w Korei Pd. produkty ICEYE oraz zapewni tamtejszym klientom duetu APSI-ICEYE wszechstronne wsparcie.

image
MoU podpisują: Pekka Laurila - CSO i współzałożyciel ICEYE (po lewej) oraz dr Jang Soo Ryoo - CEO APSI. Fot. ICEYE

Przedsiębiorstwo ICEYE wysłało w grudniu 2018 r. na orbitę swojego satelitę ICEYE-X2. Urządzenie zostało wyniesione rakietą Falcon 9 produkcji SpaceX, z bazy Sił Powietrznych USA Vandenberg. Rozpoczęcie operacyjnego działania przez tego satelitę stanowi ważny krok na drodze do budowy przez ICEYE całej konstelacji mikrosatelitów obserwacji Ziemi, wyposażonych w radary z syntetyczną aperturą (radary SAR). Będą one zapewniać częstą rewizytę nad każdym miejscem na Ziemi oraz zdolność wykonywania zobrazowań niezależnie od pogody i pory dnia, zapewniając rozdzielczość na poziomie do 1 m na piksel. Na przestrzeni 2019 roku ICEYE chce umieścić w przestrzeni kosmicznej dalszych pięć urządzeń dla swojej konstelacji.

Południowokoreańska firma Asia Pacific Satellite Inc. jest dostawcą wyposażenia i usług na rzecz licznych programów rządowych Seulu. Współpraca z ICEYE pozwoli APSI szerzej otworzyć się na rynek komercyjny.

Reklama

Komentarze

    Reklama