Reklama

Obserwacja Ziemi

Lockheed Martin Space: opracowaliśmy kompleksowy plan budowania krajowych zdolności

„W obrębie systemów kosmicznych opracowaliśmy kompleksowy plan budowania zdolności. Tak by państwa mogły tworzyć własne komponenty i podsystemy kosmiczne, a finalnie satelity” – mówi w rozmowie z Defence24 TV Chris Lentz z Lockheed Martin Space.

Przedstawiciel amerykańskiego koncernu opowiedział także o szerokiej gamie produktów Lockheed Martin Space:

Mamy bardzo wysokiej klasy produkt LM 1000, zdolny do dostarczania zobrazowań o rozdzielczości 0,25 m z pułapu 500 km, a na drugim końcu skali mamy bardzo małego satelitę, ważącego 50-70 kilogramów, o oznaczeniu LM 50, Który dostarcza zobrazowania w rozdzielczości 0,6 metra.

Chris Lentz, Lockheed Martin Space

Chris Lentz powiedział także o filozofii działania amerykańskiej firmy: W Lockheed Martin naszą działalność biznesową opieramy na modelu, który można ująć w zdaniu: „nigdy nie zapominamy dla kogo pracujemy” i dodał: „Nie tylko dostarczamy sprzęt, ale naprawdę pracujemy dla i z naszymi klientami.”

W dziedzinie potencjalnej sprzedaży satelitów i ich komponentów do krajów trzecich Chris Lentz  powiedział: „jako Lockheed Martin postępujemy zgodnie z przepisami i regulacjami prawa amerykańskiego” odnosząc się do możliwych ograniczeń, które mogą być narzucone przez amerykański rząd w kwestii sprzedaży systemów kosmicznych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!