Reklama

Systemy Nośne

Konkurs APOGEUM Polskiego Towarzystwa Rakietowego

Ilustracja: rakiety.org.pl
Ilustracja: rakiety.org.pl

Polskie Towarzystwo Rakietowe (PTR) informuje, że podczas najbliższej edycji Lotów Rakiet Eksperymentalnych (LRE), odbędzie się konkurs o nazwie APOGEUM. Wystartować może każdy uczestnik, który zgłosi rakietę do startu w konkursie.

Ze względu na dużą rozpiętość parametrów technicznych rakiet startujących zwykle podczas LRE, konkurs polegać będzie na osiągnięciu przez rakietę pułapu jak najbardziej zbliżonego do zadeklarowanego wcześniej – ocenie podlegać będzie skuteczność obliczeń i zgodność uzyskanych parametrów z założeniami, a więc „znajomość” własnej rakiety.

Ponieważ PTR spodziewa się tej wiosny obecności kilku drużyn z zagranicy, konkurs będzie miał charakter międzynarodowy. Dokładny termin wiosennych Lotów Rakiet Eksperymentalnych nie jest jeszcze znany – zostanie podany po ustaleniach z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Więcej szczegółów oraz link do pobrania regulaminu konkursu można znaleźć na stronie Polskiego Towarzystwa Rakietowego.

Źródło: PTR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!