Reklama

Systemy Nośne

Opublikowano nagranie z pierwszego lotu rakiety Bigos 4 firmy SpaceForest

Fot. SpaceForest
Fot. SpaceForest

Pojazd Bigos 4 zaliczył swój debiutancki lot w piątek 2 listopada 2018 r. Próba przebiegła pomyślnie, a całość systemu nośnego udało się odzyskać.

Piątkowy start rakiety Bigos 4 został przez firmę SpaceForest zrealizowany w porozumieniu z centrum kontroli lotów lotniska wojskowego w gdyńskich Babich Dołach.      

Jak zapewnili przedstawiciele przedsiębiorstwa, lot „przebiegł bez żadnych komplikacji; silnik zanotował prawidłową pracę, rakieta osiągnęła założony pułap i została odzyskana bez żadnych uszkodzeń.”

Bigos 4 to model przyszłej suborbitalnej rakiety SpaceForest, nazwanej SIR (Suborbital Inexpensive Rocket) w skali 1:2. Pojazd Bigos 4 mierzy 5500 mm wysokości i 204 mm średnicy. Pozbawiona materiału pędnego rakieta waży 65 kg, zaś jej masa startowa wynosi 100 kg.

Źródło: SpaceForest via Facebook

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!