Reklama

Technologie wojskowe

Indie przetestowały pocisk balistyczny średniego zasięgu

Fot. Indyjskie media
Fot. Indyjskie media

Indyjscy wojskowi z powodzeniem przeprowadzili próbne wystrzelenie rakiety balistycznej Agni II. Pocisk może przenosić ładunek nuklearny o masie do 1000 kg.

Próba Agni II odbyła się w Indiach we wtorek 20 lutego br. Rakietę wystrzelono z wyspy Abdul Kalam. Test miał również charakter ćwiczebny, zważywszy, że tego rodzaju pociski są już na wyposażeniu indyjskiej armii. Przeprowadziło go Dowództwo Sił Strategicznych.

Agni II to pocisk skonstruowany od podstaw przez indyjskich inżynierów. Zasilana stałym materiałem pędnym rakieta ma konstrukcję dwustopniową. Stanowi pocisk ziemia-ziemia średniego zasięgu.

Sprawdzana rakieta balistyczna mierzy 20 m i waży 17 ton. Może przenosić ładunek nuklearny, ważący do 1000 kg. Zmniejszenie masy transportowanego ładunku pozwala zwiększyć zasięg Agni II do 3000 km. Pocisk wyposażony jest w wysoce precyzyjny system nawigacji.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!