Reklama

Technologie wojskowe

Kontrakt dla Lockheed Martin na kolejne pociski Trident II

Fot. U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 1st Class Ronald Gutridge
Fot. U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 1st Class Ronald Gutridge

Koncern Lockheed Martin otrzymał od Departamentu Obrony USA zamówienie na produkcję kolejnej partii pocisków balistycznych Trident II D5. Wysokość kontraktu opiewa na ponad 40 mln USD.

Umowa, o której Departament Obrony poinformował w połowie maja br., dotyczy produkcji pocisków balistycznych Trident II D5. Chodzi również o wsparcie w eksploatacji już zainstalowanych tego typu systemów rakietowych.

Nowy kontrakt o wysokości 40,8 mln USD jest w istocie modyfikacją wcześniejszej umowy z Lockheed Martin (LM). Beneficjentami nowej umowy są zarówno Stany Zjednoczone, jak i Wielka Brytania. Źródłem finansowania kontraktu będą Programy Systemów Strategicznych (Strategic Systems Programs).

W ramach zamówienia LM wyprodukuje pociski UGM-133A Trident II (Trident II D5). To nowa generacja pocisków wystrzeliwanych z okrętów podwodnych. Informacja o ich maksymalnym zasięgu jest tajna, ale wiadomo, że przekracza ona 11 tys. km.

Prace nad rakietami Trident II D5 będą odbywać się w wielu lokalizacjach na terenie USA, w tym m.in. w Sunnyvale (Kalifornia), Rockford (Illinois), Lancaster (Pensylwania), Elkton (Maryland) i Denver (Kolorado).

Broń ma być gotowa do dnia 30 września 2022 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!