Reklama

Technologie wojskowe

Testowe centrum rakietowe stanie w indyjskiej dżungli

Fot. J.M.Garg; licencja: CC BY-SA 4.0 International; źródło: Wikimedia Commons
Fot. J.M.Garg; licencja: CC BY-SA 4.0 International; źródło: Wikimedia Commons

Indyjska Organizacja ds. Badań i Rozwoju w Zakresie Obronności (Defence Research and Development Organisation - DRDO) planuje budowę nowego stanowiska dla testowego wystrzeliwania rakiet. Infrastruktura powstanie w rezerwacie dzikiej przyrody Krishna Wildlife Sanctuary. Są już zgody odpowiednich organów.

Projekt budowy infrastruktury rakietowej dostał w piątek 24 sierpnia br. zielone światło od specjalnego komitetu ekspertów, powołanego przez indyjskie Ministerstwo ds. Środowiska, Lasów i Zmian Klimatu. Obiekt będzie budowany na 155 hektarach na terenie Krishna Wildlife Sanctuary (KWS) w wiosce w Gullalamoda w Nagayalanka Mandal. Infrastruktura techniczna powstanie na 130,15 ha, podczas gdy obiekt testowy zajmie 6,07 hektara.

Na związane z budową centrum rakietowego ingerencje w drzewostan na terenie KWS wyraziła już wcześniej zgodę Krajowa Rada ds. Dzikiej Przyrody. DRDO zobowiązało się natomiast dostarczyć tejże Radzie plan zarządzania przyrodą na obszarze budowy i w jego sąsiedztwie, tak, by zminimalizować oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne.

Koszt przedsięwziecia przekroczy 140 mln USD. W stanie Andhra Pradesh, gdzie znajduje się Krishna Wildlife Sanctuary, istnieje już Centrum Kosmiczne Satish Dhawan.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!