Reklama

KOSMONAUTYKA

Trzej astronauci z ISS szczęśliwie powrócili na Ziemię

Fot. Roskosmos
Fot. Roskosmos

Kapsuła rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-07 z trzema członkami dotychczasowej załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wylądowała bezpiecznie w niedzielę 3 czerwca w stepie pod miastem Żezkazgan w środkowym Kazachstanie - powiadomiło Centrum Kontroli Lotów.

Przedstawiciel podmoskiewskiego Centrum powiedział dziennikarzom, że kapsuła wylądowała bez problemów o godz. 18.39 czasu lokalnego (godz. 14.39 w Polsce). W ten sposób trójka astronautów - Rosjanin Anton Szkaplerow, Amerykanin Scott Tingle i Japończyk Norishige Kanai - zakończyła 168 dniową misję na pokładzie ISS.

Obecnie na pokładzie ISS znajduje się trzyosobowa załoga złożona z dwóch Amerykanów i Rosjanina. Są to: Andrew Feustel, Richard Arnold i Oleg Artemjew; mają przebywać w kosmosie do września.

Już w środę z dzierżawionego przez Rosję kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie ma wyruszyć statek Sojuz MS-09. Ma dowieźć na stację orbitalną Rosjanina Siergieja Prokopjewa, Niemca Alexandra Gersta i Amerykankę Serenę Aunon-Chancellor. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!