Reklama

Polska

10 lat Polski w ESA: Polska osiągnęła znaczny postęp w sektorze kosmicznym [Space24 TV]

Autor. ESA/R. Suchy

W ostatnich dniach października odbywała się dwudniowa konferencja z okazji dziesięciolecia polskiego członkostwa w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Gościem honorowym minionego wydarzenia był Dyrektor Generalny ESA Josef Aschbacher. Jak powiedział - w Polsce przez ostatnie 10 lat dość mocno rozwinął się sektor kosmiczny i wobec tego należy dalej inwestować w rodzimy przemysł, by mógł być konkurencyjny oraz znajdować się w gronie największych europejskich graczy.

Reklama

Ponadto Aschbacher jest pod wrażeniem wsparcia, jakiego udziela polski naród i rząd walczącej Ukrainie. Zwrócił także uwagę na fundamentalne znaczenie przestrzeni kosmicznej dla zapewnienia bezpieczeństwa państwa. W dalszej części naszej rozmowy poruszono wątki wojny rosyjsko-ukraińskiej i jej wpływu na prace ESA oraz potencjalnego członkostwa Ukrainy w europejskiej agencji.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!