Reklama

Polska

Brona: Krajowy Program Kosmiczny będzie gotowy za kwartał

Fot. Defence24 TV
Fot. Defence24 TV

Nowy prezes Polskiej Agencji Kosmicznej w najbliższych dniach zjawi się we wszystkich oddziałach Agencji – w Gdańsku, Warszawie i Rzeszowie. Jako priorytet na kolejne tygodnie Grzegorz Brona wskazuje doprowadzenie do końca prac nad Krajowym Programem Kosmicznym. Na znaczeniu mają też zyskać kwestie wizerunkowe instytucji.

We wtorek 13 marca 2018 r. Prezes Rady Ministrów zatwierdził kandydaturę dra Grzegorza Brony na nowego prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.  Brona jest fizykiem, wykładowcą akademickim. Już wcześniej zasiadał w Radzie PAK.

W rozmowie ze Space24.pl Grzegorz Brona przyznaje, że w najbliższych dniach będzie mocno zajęty. Jako, że Agencja zlokalizowana jest w trzech miejscach – Gdańsku, Warszawie i Rzeszowie, wszystkie one muszą być w niedługim czasie odwiedzone i ich działania poddane ocenie.

Priorytetem będzie dla mnie doprowadzenie do końca prac nad Krajowym Programem Kosmicznym. Solidne zręby tego dokumentu zostały już przygotowane przez Agencję w 2017 r. Projekt ten będziemy w najbliższych miesiącach intensywnie konsultować z wszystkimi zaangażowanymi środowiskami i poprawiać w taki sposób, aby był akceptowalny z różnych perspektyw. W ciągu trzech miesięcy dokument powinien być gotowy do zaprezentowania rządowi.

dr Grzegorz Brona, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej

Dotychczasowy szef Creotech Instruments sygnalizuje również, że będzie dążył do nowego otwarcia w zakresie promowania działalności krajowej agencji kosmicznej i edukacji społeczeństwa w dziedzinie korzyści z wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!