Reklama

Polska

Jak wykorzystać dane satelitarne? Zapowiedź Forum Obserwacji Ziemi

Autor. POLSA

Monitoring zagrożeń wynikających z negatywnych skutków zmian klimatu, praktyczne zastosowanie danych satelitarnych w celu rozwoju konkretnych gałęzi gospodarki czy możliwość automatyzacji procesów kontrolingu w administracji publicznej, to przykłady tematów, które zostaną poruszone podczas tegorocznej edycji Forum Obserwacji Ziemi, organizowanej 8 i 9 listopada w Warszawie przez Polską Agencję Kosmiczną.

Reklama

Forum Obserwacji Ziemi to konferencja, na której czołowi międzynarodowi eksperci poruszą tematy związane z szerokim zastosowaniem danych satelitarnych w działalności polskich i europejskich podmiotów, zarówno na rynku prywatnym jak i w sektorze administracji publicznej. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest europejskie stowarzyszenie Eurisy.

Reklama

Podczas tegorocznej edycji wysłuchamy wielu interesujących wystąpień i dyskusji na temat praktycznego wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie, leśnictwie, ochronie środowiska naturalnego czy działalności miejskich aglomeracji. Swój udział w tegorocznej edycji Forum potwierdzili przedstawiciele m.in. GEOSS (The Global Earth Observation System of Systems), EARSC (European Association of Remote Sensing Companies), Eurisy, POLSA, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Instytutu Ochrony Środowiska, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Łódzkiej, Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk oraz administracji samorządowej. Organizatorzy zaplanowali także debatę z udziałem ekspertów i przedstawicieli firm prywatnych oraz sesje Q&A z udziałem publiczności.

Czytaj też

Dwudniowa konferencja to okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń w zakresie powszechnego wykorzystania danych satelitarnych, a także możliwość zapoznania się z najnowszymi wynikami badań ośrodków naukowych czy sprecyzowania potrzeb i kierunków rozwoju rynku.

Reklama

Forum Obserwacji Ziemi 2022, odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w Warszawie w historycznym gmachu Hotelu Warszawa, oraz online na kanałach Facebook oraz YouTube POLSA.

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna online na stronie internetowej Polskiej Agencji Kosmicznej. Więcej informacji o wydarzeniu dostępne jest na stronie organizatora oraz na kanałach POLSA w mediach społecznościowych.

Czytaj też

Źródło: POLSA

Reklama

Komentarze

    Reklama