Reklama

Polska

Komercyjny potencjał danych satelitarnych. Konferencja we Wrocławiu

Źródło ilustracji: blog.satagro.pl
Źródło ilustracji: blog.satagro.pl

Dnia 7 grudnia br. we Wrocławskim Parku Technologicznym odbędzie się seminarium pod hasłem „Analiza danych satelitarnych – rynek wielkich możliwości”. Poruszane będą kwestie związane z używaniem danych z satelitów przez administrację publiczną oraz ich wykorzystywaniem przez podmioty komercyjne.

Wydarzenie zaplanowane jest na 7 grudnia 2018 r. Rozpocznie się o godzinie 10:00. W programie przewidziano też czas na networking.

O perspektywach i korzyściach z użytkowania danych satelitarnych przez administrację publiczna opowiedzą przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK): Jolanta Orlińska i Marcin Gałuszkiewicz. Założenia przygotowywanego przez PAK Krajowego Programu Kosmicznego na lata 2019-2021 przedstawi Michał Marchewka, także z Agencji.

Jak już wspomniano, omawiane będzie także zastosowania technik i technologii satelitarnych w biznesie. O korzyściach z takich narzędzi dla tzw. rolnictwa precyzyjnego będzie mówił Przemysław Żelazowski z firmy SatAgro. Natomiast możliwości wykorzystania technologii satelitarnych w branży energetycznej przedstawi Bartłomiej Bil, Kierownik Projektów w PGE Nowa Energia.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Więcej szczegółów odnośnie konferencji oraz link do formularza rejestracyjnego dostępne są pod tym adresem.

Portal Space24.pl jest patronem medialnym seminarium „Analiza danych satelitarnych – rynek wielkich możliwości”.

Reklama

Komentarze

    Reklama