Reklama

Polska

Nowe zlecenie Polskiej Agencji Kosmicznej dla Blue Dot Solutions

Ilustracja: bluedotsolutions.eu
Ilustracja: bluedotsolutions.eu

Dnia 25 czerwca 2018 r. firma Blue Dot Solutions podpisała kolejną umowę z Polską Agencją Kosmiczną. Tym razem Agencja powierzyła gdańskiemu przedsiębiorstwu wykonanie „Diagnozy potrzeb szkoleniowych” w ramach realizacji projektu „System operacyjnego gromadzenia, udostępniania i promocji cyfrowej informacji satelitarnej o środowisku (Sat4Envi)”.

W ramach zawartej umowy Blue Dot Solutions przeprowadzi szczegółową analizę kompetencji i potrzeb administracji publicznej w Polsce w zakresie wykorzystania danych satelitarnych. Firma zbada też pod tym kątem obowiązujące przepisy, aby znaleźć aktualne ograniczenia oraz obszary, w których możliwe byłoby zwiększenie możliwości wykorzystania technik satelitarnych w instytucjach publicznych.

To kolejna umowa PAK z trójmiejską firmą (która w międzyczasie otworzyła oddział w Warszawie) po ubiegłorocznym opracowaniu dla Agencji studium wykonalności dotyczącym przyszłościowych technik i technologii kosmicznych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!