Reklama

Polska

Nowy prezes i zarząd Creotech Instruments będą znane w maju

Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl
Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl

Po decyzji dra Grzegorza Brony, założyciela i wieloletniego prezesa firmy, o objęciu stanowiska Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, Creotech przygotowuje się do powołania nowego zarządu. Do czasu planowanego na maj Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, na którym powołany ma być nowy zarząd firmy Creotech Instruments S.A., dwójce managerów od lat związanych ze spółką powierzono funkcje prokurentów.

Do Polskiej Agencji Kosmicznej odszedł nasz kolega, wybitny ekspert w branży kosmicznej, jeden z założycieli i ojców sukcesu Creotech Instruments S.A. Nie mamy jednak żadnej wątpliwości, że na tym transferze skorzysta nie tylko cała polska branża kosmiczna, ale także krajowa nauka i gospodarka. Gorąco kibicujemy Grzegorzowi i trzymamy kciuki, żeby udało mu się uporać z najpilniejszymi zadaniami kluczowymi dla branży takimi jak przyjęcie Krajowego Programu Kosmicznego.

Jacek Kosiec, Dyrektor Programu Kosmicznego powołany na stanowisko prokurenta

W zarządzie spółki obecnie zasiada jedynie Mariusz Andrzejczak, wiceprezes ds. finansowych. Do czasu planowanego na maj Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, na którym powołany ma być nowy zarząd, funkcje prokurentów pełnić będą Jacek Kosiec oraz Julian Brzozowski.

Jacek Kosiec, który w firmie jest Dyrektorem Programu Kosmicznego, jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Fizyki oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim, zgodnie z programem IC2 Institute Uniwersytetu Teksańskiego. Był inicjatorem i w 1998 roku doprowadził do powstania Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii  na Uniwersytecie Warszawskim. 

W swojej karierze naukowej współpracował m.in. z prof. Georgesem Charpakiem, laureatem Nagrody Nobla polskiego pochodzenia. Zajmował się także zagadnieniami związanymi z modelami procesów innowacyjnych oraz doradzał zarządowi PKN Orlen przy powołaniu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

W ciągu dwunastu lat działalności wykonał około stu ekspertyz i opinii z zakresu modeli finansowych, transakcji instrumentami finansowymi, funkcjonowania podmiotów gospodarczych, restrukturyzacji przedsiębiorstw. W Creotech Instruments S.A. Jacek Kosiec tworzył 2012 roku od podstaw Dział Kosmiczny.

Drugi z prokurentów, Julian Brzozowski, współpracuje ze spółką Creotech Instruments S.A. od 2014 roku pełniąc funkcję kontrolera finansowego. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na Wydziale Zarządzania i ma wieloletnie doświadczenie jako menedżer, konsultant i kierownik projektów w firmach z branży IT, dystrybucji farmaceutyków oraz produkcyjnych.

Naszym głównym zadaniem do czasu wyłonienia nowego zarządu będzie bieżąca koordynacja działań sprzedażowych i realizowanych projektów. W ostatnim roku Creotech pozyskał kilka bardzo dużych kontraktów, w tym olbrzymie w skali krajowej branży kosmicznej zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej na budowę zaawansowanego centrum gromadzenia i przetwarzania danych z obserwacji Ziemi EO DIAS. Intensywnie rozwijamy także nasz potencjał projektowy i zaplecze przemysłowe oraz rozbudowujemy zespół inżynierów pracujących nad platformą satelitarną HyperSat. Naszym zadaniem jest zapewnienie, żeby do czasu wyłonienia nowych władz spółki najważniejsze procesy biznesowe Creotech Instruments S.A. działały bez zakłóceń.

Jacek Kosiec, Dyrektor Programu Kosmicznego powołany na stanowisko prokurenta
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!