Reklama

Polska

Polska Agencja Kosmiczna na targach ILA Berlin 2018

FOT. polsa.gov.pl
FOT. polsa.gov.pl

Polska Agencja Kosmiczna wraz z Województwem Podkarpackim, miastami Rzeszowem i Krosnem oraz Stowarzyszeniem „Dolina Lotnicza” zorganizowały polskie stoisko podczas targów lotniczych ILA Berlin 2018. Skorzystało z niego ponad 30 polskich firm w celu prezentowania swoich materiałów informacyjnych i promocyjnych, nawiązania kontaktów oraz odbycia rozmów z partnerami biznesowymi.

Tegoroczna edycja targów ILA Berlin 2018 miała miejsce w dniach 25-29 kwietnia w Berlin ExpoCenter Airport. Celem stworzenia wspólnego polskiego stoiska była promocja dorobku i oferty podmiotów krajowego sektora lotniczego i kosmicznego oraz ułatwienie rodzimym przedsiębiorcom nawiązania kontaktu z potencjalnymi zagranicznymi partnerami.

Oficjalne otwarcie stoiska miało miejsce w środę 25 kwietnia 2018 r. Wzięli w nim udział: Piotr Pilch, członek zarządu Województwa Podkarpackiego, prezydent Krosna Piotr Przytocki, wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, wiceprezes Doliny Lotniczej Marek Bujny oraz Michał Marchewka, dyrektor rzeszowskiego oddziału Polskiej Agencji Kosmicznej.

Podczas pierwszych trzech dni targowych przeznaczonych dla specjalistów sektora lotniczego i kosmicznego na stoisku odbyło się kilkadziesiąt spotkań przedstawicieli polskich podmiotów z zagranicznymi partnerami.

Pracownicy Polskiej Agencji Kosmicznej udzielali informacji na temat działalności agencji i osiągnięć krajowego sektora kosmicznego, odbyli rozmowy m.in. z przedstawicielami Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR), ukraińskiego Yuzhnoye State Design Office oraz rosyjskiego klastra Aerospace Innovation Territorial Cluster of the Samara Region i odpowiadali na pytania firm z sektora lotniczego na temat możliwości rozpoczęciem działalności w przemyśle kosmicznym.

Podczas weekendowych dni otwartych dla szerokiej publiczności polskie stoisko było chętnie odwiedzane przez gości, również z Polski.

Polska Agencja Kosmiczna uczestniczyła w targach ILA Berlin już po raz drugi.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!