Reklama

Polska

Spotkanie z ESA w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

Fot. mpit.gov.pl
Fot. mpit.gov.pl

Dnia 15 maja 2018 r. w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące zmian w Programie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) „Polish Industry Incentive Scheme”.

Program, finansowany z polskiej składki obowiązkowej do ESA, jest przeznaczony na konkursy adresowane wyłącznie do polskiego sektora kosmicznego - przedsiębiorców i jednostek naukowych, bądź na współfinansowanie polskiego udziału w wybranych projektach i misjach. Program, realizowany od 2013 roku, cieszy się dużą popularnością. Polskie podmioty mogą z niego korzystać do 31 grudnia 2019 roku.

Proponowane zmiany w programie dotyczą sposobu jego realizacji, tzn. przewidywane są dwie ścieżki: otwarte nabory projektów (jak dotychczas) oraz projekty w ramach tzw. tematycznych map drogowych.

Podczas części plenarnej spotkania Europejska Agencja Kosmiczna przedstawiła zasady realizacji programu. Następnie, przedsiębiorcy mieli możliwość bezpośrednich spotkań z przedstawicielami ESA.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 przedsiębiorców, z czego 49 wzięło udział w spotkaniach bilateralnych.

Źródło: MPiT

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!