Reklama

POLITYKA I PRAWO KOSMICZNE

Resort nauki zaprasza na Dzień Informacyjny ESA

Fot. ESA/A. Gonin [esa.int]
Fot. ESA/A. Gonin [esa.int]

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z przedstawicielami Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) zapraszają do udziału w dniu informacyjnym, który odbędzie się 6 lutego 2020 roku w siedzibie MNiSW przy ul. Hożej 20. Spotkanie będzie poświęcone możliwościom udziału w projektach naukowych koordynowanych przez tę międzyrządową instytucję.

Dzień informacyjny poświęcony będzie programowi naukowemu ESA oraz inicjatywie rozwoju instrumentów badawczych PRODEX. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 sesją, podczas której możliwości udziału w programach zaprezentuje Europejska Agencja Kosmiczna, a następnie od godz. 10:30 będzie możliwość spotkań bilateralnych z przedstawicielami ESA (każdorazowo po ok. 15 minut) - w ich trakcie będzie można zasięgnąć spersonalizowanych informacji na temat konkretnych zakresów i warunków uczestnictwa w danych inicjatywach.

W komunikacie na stronie MNiSW umieszczono szczegółowe wymogi potwierdzenia swojego uczestnictwa. Rejestracja odbywa się poprzez wysłanie wiadomości na adres [email protected]. W wiadomości należy podać podstawowe dane osobowe oraz nazwę reprezentowanego podmiotu. Ponadto, osoby zainteresowane spotkaniami bilateralnymi powinny przekazać informacje o takiej woli - należy wówczas podać główne obszary specjalizacji, ew. najważniejsze zrealizowane projekty w ramach sektora kosmicznego (w języku polskim i angielskim).

Rejestracja jest możliwa do dnia 27 stycznia do godz. 16:00. Po tym terminie, pracownicy MNiSW będą informować zainteresowanych o wyznaczonej godzinie spotkania bilateralnego (w przypadku wcześniejszego wyrażenia chęci udziału w takim spotkaniu).

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!