Reklama

Polska

POLSA bez logo. Odrzucono 400 projektów

  • Fot. Polska Agencja Kosmiczna POLSA
    Fot. Polska Agencja Kosmiczna POLSA

Polska Agencja Kosmiczna POLSA odrzuciła wszystkie 400 projektów logo zgłoszonych zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Komisja Konkursowa uznała, że żadna z prac nie spełniła wymogów estetycznych logotypu dla Polskiej Agencji Kosmicznej.

Polska Agencja Kosmiczna POLSA odrzuciła wszystkie 400 projektów logo zgłoszonych zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Komisja Konkursowa uznała, że żadna z prac nie spełniła wymogów estetycznych logotypu dla Polskiej Agencji Kosmicznej. Wiele z przedstawionych prac miało być przy tym plagiatami lub kopiami logotypów innych podmiotów.

Konkurs na logo agencji został otwarty we wrześniu br., prace można było przesyłać do dnia 15 października br. Zwycięzca miał otrzymać nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Logo Polskiej Agencji Kosmicznej miało mieć formę znaku słowno-graficznego i zawierać jej nazwę, a przy tym nie wywoływać skojarzeń ze znakami innych agencji kosmicznych. Oprócz poziomu artystycznego oceniano także na ile proponowany logotyp oddawał charakter działalności POLSA. Agencja rozważa już rozpisanie nowego konkursu na opracowanie znaku graficznego. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy miałby się on rozpocząć.

Niektóre odrzucone prace można oglądać na Facebooku na profilu „400 projektów nie spełniających wymogów estetycznych na logo PAK”, który jest także formą protestu twórców nie zgadzających się z decyzją Komisji Konkursowej Polskiej Agencji Kosmicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!