Reklama

Polska

Polska Agencja Kosmiczna objęła patronat nad programem TopMinds

Ilustracja: TopMinds via Facebook
Ilustracja: TopMinds via Facebook

Program TopMinds to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Jest to program szkoleniowo-mentoringowy skierowany do studentów i doktorantów polskich uczelni, którzy kończąc studia planują swoją karierę w nauce, biznesie czy administracji publicznej. Edycja pilotażowa Programu została objęta patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej 

W ramach Programu TopMinds mentorzy i eksperci - absolwenci Programu Fulbrighta oraz Programu MNiSW Top 500 Innovators - będą wspierać uczestników w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń, pomogą w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także wskażą sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej. Program oferuje udział w mentoringu indywidualnym, spotkaniach i wykładach z przedstawicielami różnych zawodów oraz szkoleniach z rozwijania kompetencji interpersonalnych. Edycja pilotażowa Programu ruszy w marcu i potrwa do lipca 2017 r.

Cele TopMinds są następujące:
– przygotowanie uczestników do podejmowania wyzwań i odnalezienia własnej ścieżki dla realizacji celów zawodowych,
– rozwijanie kompetencji interpersonalnych i budowanie postaw proaktywnych,
– wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej,
– nawiązanie relacji i rozwinięcie sieci kontaktów.

Program TopMinds został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej. Jego realizację wspierają także Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Stowarzyszenie Alumni, Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta, Fundacja Perspektywy, Fundacja Młodej Nauki, Krajowa Reprezentacja Doktorantów, Collegium Wratislaviense oraz Bury & Bury Kancelaria patentowa Sp. z o.o.

Rekrutację do Programu rozpoczęto 23 stycznia i potrwa do 10 lutego 2017. Udział w programie jest bezpłatny. Wykłady i szkolenia odbędą się w Warszawie. Więcej informacji dostępne na stronie programu.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!