Reklama

Polska

Polska reprezentacja na targach Space Tech Expo

Fot. Polska Agencja Kosmiczna
Fot. Polska Agencja Kosmiczna

13 polskich firm wzięło udział w Space Tech Expo w Bremie – największej w Europie imprezie targowej poświęconej wyłącznie technologiom kosmicznym. Polska miała po raz pierwszy na tych targach swoje stoisko, które zostało przygotowane przez PAK, ARP oraz ZPSK.

Polskie stoisko służyło prezentacji i promocji krajowego sektora kosmicznego oraz ułatwieniu jego przedstawicielom nawiązania i rozwijania kontaktów z zagranicznymi partnerami. Skorzystali z niego reprezentanci takich podmiotów, jak m.in.: Blue Dot Solutions, GMV, Hertz Systems, ITTI, Mobica, MURB Space, PIAP Space, PZL Mielec, Sat Revolution, Saule Technologies, Sener, Shoot Capsule oraz Spectator. Na stoisku odbywały się rozmowy B2B, a przedstawiciele PAK, ARP i ZPSK przekazywali odwiedzającym materiały promocyjne oraz informacje na temat krajowego sektora kosmicznego.

We wtorek 24.10.2017 r. na stoisku zostało zorganizowane spotkanie networkingowe dla polskich podmiotów i zagranicznych gości reprezentujących m.in.: OHB (Niemcy), NEXEYA (Francja), stowarzyszenie firm regionu Walonia - SKYWIN Aerospace Cluster (Belgia), Czech Space Alliance (Czeskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców), ZARM Space Technologies (Niemcy), Centre Spatial de Liege (Belgia), Lambda-X (Belgia), OIP (Belgia).

Udział w targach był także okazją do odbycia przez przedstawicieli PAK kilkunastu spotkań bilateralnych z reprezentantami podmiotów światowego sektora kosmicznego, takich jak np.: North Alabama International Aerospace Association, Czech Space Alliance, NEXEYA, grecki klaster aerokosmiczny SI-Cluster, Pentcon BV, ICE Cubes/Space Applications Services NV, Adamant Composites, Adaptronic Prueftechnik, ARTS Solutions, EnduroSat. Celem spotkań było omówienie możliwości współpracy bilateralnej z udziałem polskich firm, zapoznanie się z ofertą zagranicznych podmiotów oraz przedstawienie potencjału polskiego sektora kosmicznego.

2. edycja Space Tech Expo w Bremie odbyła się w dniach 24-26.10.2017 r. Wzięło w niej udział ok. 200 wystawców z całej Europy. Najliczniej był reprezentowany sektor kosmiczny z Niemiec, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Wśród wystawców znaleźli się m. in.: Airbus D&S, Thales Alenia Space, OHB, Ruag, niemieckie instytuty naukowo-badawcze: Max Planck Institute, Frauenhofer Institute, ZARM, agencje kosmiczne ESA czy DLR, a także organizacje branżowe z Francji, Belgii, Luksemburga i Grecji. Następna europejska edycja targów Space Tech Expo odbędzie się w Bremie w 2019 roku.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!