Reklama

W dniach 26-27 listopada 2015 roku w Instytucie Lotnictwa w Warszawie odbędzie się wiodąca polska konferencja poświęcona branży kosmicznej "Polska w Kosmosie". Wydarzenie ma na celu wsparcie polskich dążeń w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych,  budowę forum wymiany myśli i informacji oraz zwiększenie ogólnej świadomości na temat tego jakie korzyści płyną z szeroko rozumianej eksploracji przestrzeni kosmicznej. 

Jak informują organizatorzy w programie znajdą się między innymi sesje paneli dyskusyjnych i referatów: „Pierwsze naukowe wyniki programu BRITE-PL”, „Udział i sukcesy polskich naukowców w prestiżowych misjach kosmicznych",  „Zarządzanie studenckimi projektami astronautycznymi”, „Krajowy system optoelektronicznej obserwacji Ziemi” i inne.

Dyskusje prowadzone będą w trakcie siedmiu sesji:

  • Korzyści i perspektywy badania kosmosu. Udział i sukcesy polskich naukowców w prestiżowych misjach kosmicznych
  • Partnerstwo nauki i biznesu jako szansa na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki
  • Wybrane zagadnienia polityki kosmicznej Polski, Europy, Świata
  • Wyzwania polskiej polityki kosmicznej
  • Organizacje pozarządowe i ich wpływ na kształtowanie sektora kosmicznego w Polsce
  • Od kosmicznej zabawy do kosmicznego biznesu. Projekty studenckie jako forma kształcenia przyszłej kadry
  • Kosmiczny biznes -  jak i w co inwestować, gdzie szukać wsparcia, jak być efektywnym i konkurencyjnym 

Pełen program konferencji dostępny jest w poniższym pliku pdf:

[[PLIK-1]]

Organizatorami tegorocznej, trzeciej już edycji konferencji "Polska w Kosmosie" są Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Lotnictwa. Patronat nad wydarzeniem objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Prof. Marek Banaszkiewicz, Prezes Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Konferencja współfinansowana jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków na Działalność Upowszechniającą Naukę. 

Więcej szczegółów na temat konferencji dostępnych jest na stronie internetowej wydarzenia

Swój udział w wydarzeniu można rejestrować do dnia 22 listopada 2015 roku poprzez formularz na stronie internetowej konferencji. Jak informują organizatorzy udział w "Polska w Kosmosie" jest płatny (100 zł lub 50 zł dla studentów), a liczba miejsc jest ograniczona.

Defence24.pl objął konferencje "Polska w Kosmosie" patronatem medialnym. 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Komentarze