Reklama

Polska

Powstanie grupa zadaniowa sektora kosmicznego w województwie mazowieckim

Ilustracja: ESA
Ilustracja: ESA

14 lutego 2017 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego odbędzie się zebranie firm z sektora kosmicznego, które mają swoją siedzibę na Mazowszu. Celem spotkania jest stworzenie grupy zadaniowej sektora kosmicznego w województwie Mazowieckim

W listopadzie 2016 roku firma Kapitech wygrała przetarg dotyczący przeprowadzenia ekspertyzy odnośnie aktualnego funkcjonowania oraz perspektyw rozwoju sektora kosmicznego na Mazowszu. W ramach zadań przetargowych Kapitech miał zainicjować działania animacyjne na rzecz powstania zespołu zadaniowego ds. inteligentnej specjalizacji w obszarze technologii kosmicznych. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Przewidywany czas realizacji przedsięwzięcia to około 3 miesięcy. 

Celem tego projektu jest wzmocnienie procesu przedsiębiorczego poprzez analizę środowiska przedsiębiorców w obszarze technologii kosmicznych i powołanie nowego zespołu zadaniowego w ramach grup roboczych ds. inteligentnej specjalizacji województwa mazowieckiego, zgodnie ze zdiagnozowanym wstępnie potencjałem.

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego firma Kapitech rozesłała zaproszenia do firm z sektora kosmicznego, które mają swoje siedziby na Mazowszu i zaprosiła je w dniu 14 lutego 2017 r. do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie. 

W czasie spotkania jego uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia krótkiej, pięciominutowej prezentacji swojej firmy, która nie może zawierać więcej niż 3 slajdy. W ramach tej prezentacji należy opowiedzieć o firmie, jej celach i wizjach rozwoju, omówić działalność, najważniejsze produkty i technologie, przedstawić jakie projekty dana firma wykonała dla sektora kosmicznego oraz jaką ma wizję sektora kosmicznego w Polsce i na Mazowszu. Jak informuje Kapitech swoją obecność należy potwierdzić do 3 lutego 2017 roku na adres mailowy: [email protected].

Firma Kapitech jest firmą inżynierską, która specjalizuje się w zarządzaniu innowacjami w sektorze biznesu i konsultingu kosmicznego oraz uczestnicy w projektach Komisji Europejskiej i ESA, które służą podnoszeniu poziomu współpracy i transferu technologii pomiędzy biznesem a jednostkami badawczymi.

Należy też wspomnieć, że Kapitech razem z Astri Polska zostali oficjalnymi przedstawicielami programu Copernicus w Polsce i będą odpowiedzialni za koordynowanie i promowanie działań wokół europejskiego programu obserwacji Ziemi lokalnym mieszkańcom i przedsiębiorcom. 

Źródło: Kapitech

(PG)

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!